Artykuł Dodaj artykuł

Hufgard Optolith doceniony na targach Konserwacje 2010

W Centrum Targowym „Park” w Toruniu między 14 a 16 października odbyła się XV, jubileuszowa edycja Targów „Konserwacje 2010”. W tym roku Grand Prix przyznano firmie Hufgard Optolith.

W Centrum Targowym „Park” w Toruniu między 14 a 16 października odbyła się XV, jubileuszowa edycja Targów „Konserwacje 2010”. W tym roku Grand Prix przyznano firmie Hufgard Optolith.

Hufgard Optolith – producent wysokiej jakości farb, tynków i zapraw budowlanych -posiada w swojej ofercie dedykowane produkty przeznaczone do renowacji budynków, w tym m.in.: zaprawy wapienno-trassowe do spoinowania i reproflacji cegieł, wyprawy tynkarskie oraz tynki renowacyjne WTA.

statuetka_grand_prix.2928.261010.webp
Statuetka Grand Prix

Na tegorocznych Targach Konserwatorskich „Konserwacje 2010” firma otrzymała Grand Prix za wapno hydrauliczne TrassKalk. „Grand Prix” stanowi dla nas ogromne wyróżnienie. Jesteśmy dumni, że tworzone przez naszą markę produkty są doceniane w branży związanej z ochroną i renowacją zabytków.

Tym bardziej, że decyzję o przyznaniu nagrody podjęło Jury złożone z wykładowców poszczególnych Zakładów Konserwacji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu - podkreśla Piotr Gębski, specjalista ds. marketingu w firmie Hufgard Optolith.

Pośród licznych wystaw, seminariów i konferencji przygotowanych przez organizatorów, targom towarzyszyło m.in. XIII Forum Konserwatorów. W jednym z paneli poświęconych nowoczesnym technologiom konserwacji, „Innowacyjność czy modyfikacja”, uczestnikiem dyskusji był menedżer produktów ds. renowacji w firmie Hufgard Optolith - Robert Koprowicz. Poza omówieniem roli zapraw tarasowych w rozwoju technologii konserwatorskich, przedstawił istotę współpracy producenta tego typu materiałów ze środowiskiem zajmującym się konserwacją i ochroną zabytków w procesie selekcji i wytwarzania produktów renowacyjnych.

Targi „Konserwacje 2010” to najważniejsza tego typu impreza w Polsce.
Uczestniczyli w niej profesjonaliści zarówno z rynku krajowego, jak i międzynarodowego. Stąd nie dziwi fakt objęcia na tą imprezą patronatu
honorowego przez hierarchów kościelnych, przedstawicieli najwyższych władz
państwowych, wojewódzkich i miejskich, a także najważniejszych mediów
branżowych.

Podobne artykuły