Artykuł Dodaj artykuł

Jak skutecznie chronić obiekty sakralne i plebanie?

Obiekty kościelne zdecydowanie dominują na liście miejsc, w których najczęściej popełniane są przestępstwa przeciwko dobrom kultury.

Obiekty kościelne zdecydowanie dominują na liście miejsc, w których najczęściej popełniane są przestępstwa przeciwko dobrom kultury. Okazją do zdobycia wiedzy na temat dostępnych sposobów ochrony tego typu budynków przed włamaniami i kradzieżami będzie konferencja „Bezpieczeństwo obiektów sakralnych i plebanii”, która odbędzie się 7 listopada 2012 w Poznaniu podczas Targów Wyposażenia Kościołów, Przedmiotów Liturgicznych i Dewocjonaliów SAKRALIA.

fot. Adam Zandecki

Podczas konferencji organizowanej przez Komendę Wojewódzką Policji w Poznaniu przedstawiciele tej służby omówią działania w zakresie ochrony dóbr kultury. Przedstawione zostaną również skuteczne zabezpieczenia obiektów sakralnych. Konferencji towarzyszyć będą pokazy zabezpieczeń technicznych.

Zobacz program konferencji

W trakcie targów odbędzie się także konferencja dla katechetów „Projekt edukacyjny na katechezie”, której organizatorem jest poznański Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli.

Zobacz program konferencji

fot. Marcin Melanowicz

Udział w obu konferencjach jest bezpłatny.

Targi SAKRALIA, których trzecia edycja odbędzie się w Poznaniu w dniach 6-8 listopada 2012 r., są adresowane do kapłanów, osób życia konsekrowanego, przedstawicieli rad parafialnych i katechetów. Pozwalają na nawiązanie bezpośredniego kontaktu z firmami oraz na poznanie rynku przed dokonaniem zakupów czy rozpoczęciem inwestycji w parafii. Wystawcy zaprezentują m. in. szaty, naczynia i sprzęty liturgiczne, hostie, komunikanty, wino mszalne, konfesjonały, ławki, dzwony, organy, sprzęt nagłaśniający i multimedialny, urządzenia do ogrzewania kościołów, sztukę sakralną, a także wydawnictwa i bogatą ofertę pielgrzymek do sanktuariów w Polsce i za granicą.

Organizator – Międzynarodowe Targi Poznańskie - zachęca do rejestracji, która uprawnia do nabycia biletów wstępu po obniżonych cenach. Dla osób duchownych po rejestracji wstęp bezpłatny. Rejestracji dokonać można w serwisie www.mtp24.pl  lub punkcie rejestracyjnym przy wejściu na teren targów.

Szczegółowe informacje na temat SAKRALIÓW 2012 znajdują się na stronie www.targisakralia.pl.

Podobne artykuły