Artykuł Dodaj artykuł

Na horyzoncie poszukiwań inspiracji – kierunek SACROEXPO 2016

Bogactwo wystawianych w czasie targów SACROEXPO eksponatów nawiązuje do tradycji, ale sięga również do nowoczesnej sztuki sakralnej. W ubiegłym roku swoją ofertę prezentowało 250 wystawców z 12 krajów z całego świata.

Bogactwo wystawianych w czasie targów SACROEXPO eksponatów nawiązuje do tradycji, ale sięga również do nowoczesnej sztuki sakralnej. W ubiegłym roku swoją ofertę prezentowało 250 wystawców z 12 krajów z całego świata.

SACROEXPO 2016 SACROEXPO 2016

Od lat ta wystawa przyciąga do kieleckich targowych hal blisko 5000 zwiedzających, dając możliwość zapoznania się z najnowszymi trendami sztuki sakralnej i dewocjonaliów, wyposażenia kościołów, nowymi technikami w budownictwie sakralnym oraz w dziedzinie konserwatorskiej. XVII Międzynarodowa Wystawa Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów odbędzie się od 20 do 22 czerwca 2016 roku.

W czasie wystawy SACROEXPO wręczany jest Medal Per Artem ad Deum. Otrzymują go artyści lub instytucje, których dorobek artystyczny przyczynia się do rozwoju kultury i kształtuje duchowość człowieka. Kapituła, której przewodniczy ks. Biskup dr Marian Florczyk, postanowiła, że w tym roku do grona laureatów dołączą polska piosenkarka, kompozytorka i autorka tekstów Antonina Krzysztoń, estoński kompozytor Arvo Pärt oraz włoski rzeźbiarz Arnaldo Pomodoro.

Papieska Rada ds. Kultury przyznająca medal utworzona została w 1982 z inicjatywy Papieża Jana Pawła II, który decydując o przyznawaniu tej nagrody podkreślił: „dialog Kościoła z kulturami naszych czasów stanowi żywotne pole działania, na którym w tych ostatnich latach XX wieku rozgrywają się losy świata”. Dzięki współpracy członków Rady dialog Kościoła z Kulturą rozwija się nieustannie i dynamicznie na poziomie uniwersytetów i specjalistów, badaczy i naukowców.

Uroczysta gala wręczenia medali odbędzie się 20 czerwca 2016 roku w Targach Kielce.

Artykuł został dodany przez firmę

Targi Kielce S.A.

Targi Kielce, jeden z dwóch liderów targowych w Polsce, do którego należy jedna trzecia udziału w polskim rynku targowym.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły