Artykuł Dodaj artykuł

Targi SAKRALIA 2016 w Poznaniu już za miesiąc

Już po raz siódmy odbędą się w Poznaniu Targi Wyposażenia Kościołów, Przedmiotów Liturgicznych i Dewocjonaliów SAKRALIA (16-18 listopada 2016). 

Wszystko dla duchownych, wszystko dla parafii

Sakralia Logo MTPJuż po raz siódmy odbędą się w Poznaniu Targi Wyposażenia Kościołów, Przedmiotów Liturgicznych i Dewocjonaliów SAKRALIA (16-18 listopada 2016). To największe wydarzenie targowe o tej tematyce w Polsce północnej i zachodniej, które dla kapłanów, osób życia konsekrowanego, przedstawicieli rad parafialnych i katechetów z tych regionów kraju stanowi istotne źródło informacji o najnowszej ofercie rynku i szansę na spore oszczędności w parafialnym budżecie.

Kupuj z rabatem

Wielu wystawców oferuje specjalne targowe rabaty. Większość produktów będzie można zakupić na miejscu. Uczestniczące w targach firmy zaprezentują m.in.: odzież dla księży (birety, kożuchy, kamizelki), szaty, stroje i przedmioty liturgiczne, pomoce dydaktyczne dla katechetów, dewocjonalia, wydawnictwa religijne, sztukę sakralną (ikony, rzeźby, witraże), komunikanty i hostie, wino mszalne, świece, kadzidła, oprogramowanie do obsługi kancelarii parafialnych i cmentarzy, wyposażenie kościołów oraz biur, kancelarii i archiwów parafialnych, dzwony, zegary, kuranty, nagłośnienie i multimedia dla obiektów sakralnych, instalacje grzewcze dla kościołów, osuszanie budynków oraz szeroką ofertę pielgrzymek do sanktuariów w Polsce i za granicą.

Fundusze UE dla Instytucji Kościelnych - szkolenie

Kościoły jak i podmioty prawne kościołów w ramach środków Unii Europejskiej z programów regionalnych i krajowych mają możliwość ubiegania się o wsparcie w zakresie głębokiej termomodernizacji, remontów i konserwacji zabytków oraz dofinansowania w zakresie odnawialnych źródeł energii. Temu tematowi podczas targów SAKRALIA poświęcone będzie specjalne szkolenie „Wsparcie instytucji kościelnych w ramach perspektywy finansowej na lata 2014–2020”. Specjalista Wielkopolskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości ds. funduszy europejskich przedstawi podczas tego wydarzenia ogólne informacje na ten temat.

Konferencja dla katechetów – K18

Targom SAKRALIA 2016 towarzyszyć będzie bezpłatna konferencja organizowana we współpracy z Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu. Hasło tegorocznej edycji brzmi: "K18 Motywy biblijne - między tekstem a obrazem”. Spotkanie adresowane jest głównie do rzymskokatolickich katechetów wszystkich typów szkół, nauczycieli historii i wiedzy o społeczeństwie, jak i wykładowców innych przedmiotów zainteresowanych tematem. Wykład podejmuje kwestię obecności w literaturze i sztuce wątków biblijnych, będących przez wiele stuleci jednym z najważniejszych tematów artystycznych. Zostaną omówione związane z nimi motywy ikonograficzne, symbole, alegorie, toposy. Poszukamy też odpowiedzi na pytanie jak silne więzi łączą tekst biblijny z jego artystycznymi odsłonami.

Osoby duchowne po zarejestrowaniu się w serwisie www.mtp24.pl mogą otrzymać od organizatora zaproszenia uprawniające do bezpłatnego wstępu na targi.

Szczegółowe informacje na temat SAKRALIÓW 2016 znajdują się na stronie www.targisakralia.pl.

Artykuł został dodany przez firmę

Grupa MTP

Wierzymy w potęgę spotkań, dlatego organizujemy je nieprzerwanie od blisko 100 lat łącząc ze sobą ludzi z całego świata. Cenimy kompetencje, stąd w naszym portfolio jest aż 100 imprez targowych.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły