Artykuł Dodaj artykuł

MEMENTO Poznań 2016 – premiery, nowości, konferencje

Kilkadziesiąt rynkowych nowości, w tym światowa premiera elektrycznego karawanu Melexa, liczne widowiskowe pokazy i interesujące specjalistyczne konferencje - to największe atrakcje zbliżających się Targów Funeralnych MEMENTO Poznań 2016, które odbędą się na terenie Targów Poznańskich od 17 do 19 listopada.

Kilkadziesiąt rynkowych nowości, w tym światowa premiera elektrycznego karawanu Melexa, liczne widowiskowe pokazy i interesujące specjalistyczne konferencje - to największe atrakcje zbliżających się Targów Funeralnych MEMENTO Poznań 2016, które odbędą się na terenie Targów Poznańskich od 17 do 19 listopada.

Nowości dla branży pogrzebowej

W trakcie trzech targowych dni kilkudziesięciu krajowych i zagranicznych producentów i dystrybutorów zaprezentuje szeroką gamę produktów niezbędnych do funkcjonowania zakładu pogrzebowego – od ekskluzywnych karawanów, poprzez trumny, nowoczesne urny, kamienne nagrobki czy odzież żałobną na kosmetykach i różnego rodzaju akcesoriach kończąc. Wśród wystawców są między innymi firmy AD MEDIA, ARPER, AUTO IDEA, AUTOMAT, ACHILLES, BAUTEX, BELLA, BONGO, CARMEN, CIEFOL, CREMERING, CROXX LINC, FUNERAL FINANCE, FUNER.COM.PL, INDUS AUTO, JERA, LITEX PROMO, MELEX, MORPHEUS, MOTIS, PLASTMET, POLIMARK, PRIMA TECH,  REZON, ROTA, TOP METAL, TRUMAX, TUSOFT czy VOTUM.

Największą atrakcją dla właścicieli i pracowników zakładów pogrzebowych, krematoriów, kwiaciarni oraz zarządców cmentarzy odwiedzających targi są nowe produkty prezentowane na stoiskach. Są wśród nich m. in. odporne na silny wiatr namioty pogrzebowe, specjalne mównice z uchwytami do kropidła i mikrofonu oraz misą do ziemi, wózki do transportu trumien o wzmocnionej konstrukcji czy też wyjątkowa kolekcja urn dziecięcych. Ciekawą nowością jest prezentowana przez firmę Jewel Concepts biżuteria funeralna zdobiona odciskiem palca czy profilem twarzy zmarłej osoby. >>> Pełna lista zgłoszonych nowości na www.mementopoznan.pl

Światowa premiera karawanu MELEXA

Tegorocznym hitem będzie zapewne premiera elektrycznego karawanu firmy Melex, która od lat produkuje pojazdy elektryczne dla branży pogrzebowej. Kompaktowe wymiary, cichy napęd i możliwość jazdy z minimalną prędkością bez szkody dla silnika – te zalety decydują o coraz większej popularności elektrycznych karawanów marki Melex. Teraz polski producent pojazdów elektrycznych wprowadza na rynek całkowicie nowy model należący do linii modelowej noszącej oznaczenie 4xx. Model 469 wyróżnia  całkowicie zmieniona stylistyka - z jednej strony nawiązująca do pierwszych modeli Melex, z drugiej podkreślająca nowoczesność zastosowanych rozwiązań. Wielowahaczowe zawieszenie znacząco poprawia komfort pracy i zwrotność. Całkowicie zmieniony kształt tylnej części pojazdu podkreśla solidność całej konstrukcji i nadaje jej nowoczesny i oryginalny wygląd. Nowością jest również możliwość zastosowania baterii litowo-jonowych. >>> Premiera odbędzie 17 listopada po oficjalnej uroczystości  otwarcia targów o godz. 11.20.

Nagi kalendarz LINDNERA

„Koniec ze średniowieczem! Rozbieramy Panią Śmierć! Zdejmujemy z niej płaszcz, zabieramy kosę… Koniec z jej wizerunkiem, który pokutuje w naszych wyobrażeniach od tysiąca lat. Pani Śmierć to już nie kostucha - to część życia, naturalna kolej rzeczy” - to przesłanie nowej edycji słynnego kalendarza firmy LINDNER, którego premierowa prezentacja odbędzie się podczas targów MEMENTO Poznań. Kalendarz Lindner to produkt ekskluzywny o limitowanym nakładzie. Prawdziwa perełka dla kolekcjonerów i miłośników piękna: dwanaście wyjątkowych trumien i piękne modelki… Obecnie to już 8 edycja kalendarza. Na początku kalendarz skierowany był głównie do branży funeralnej, jednak z roku na rok jego popularność rosła, przekraczając granice Polski. Kalendarzem Lindner zainteresowano się w Japonii, Kanadzie, Niemczech, Stanach Zjednoczonych. Inspiracją do przyszłorocznego Kalendarza Lindner była sztuka, poezja i muzyka.

Międzynarodowe konferencje

MEMENTO Poznań to nie tylko ekspozycja. Dla przedstawicieli branży funeralnej targi mają także znaczący walor edukacyjny. Ofertę wystawców dopełni bowiem bogaty program wydarzeń. Uczestnicy targów będą mieli możliwość wzięcia udziału w różnorodnych seminariach i pokazach związanych z branżą funeralną. Głównymi punktami programu będą dwie duże konferencje organizowane przez Polskie Stowarzyszenie Pogrzebowe i Międzynarodowe Targi Poznańskie. Pierwsza, odbywająca  się pod patronatem Pogrzebowej Grupy Wyszehradzkiej „Groby wojenne Europy Środkowo-Wschodniej” (17.11.2016, 12:00) zgromadzi specjalistów z branży funeralnej z naszej części Europy. Patronem drugiej konferencji "Przemiany obyczajowości pogrzebowej i sztuki cmentarnej w Polsce i w Europie" (18.11.2016, 12:00) jest Polska Akademia Nauk. Wydarzenie to poprowadzi prof. nadz. dr hab. Anna E. Kubiak, autorka książki „Pogrzeby to nasze życie”. Wygłosi ona prelekcję pod tytułem "Standard obrzędu pogrzebowego w Polsce w XXI wieku a rozwój branży funeralnej". Z kolei Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu zorganizuje konferencję „Bezpieczeństwo w zarządzaniu cmentarzami” (18.11.2016, 10:30).

Szkolenia, warsztaty, pokazy

Nie zabraknie oczywiście także szkoleń. Podczas jednego z nich będzie można dowiedzieć się, jak skutecznie sprzedawać nietypowe usługi pogrzebowe oraz zapoznać się z nowymi instrumentami finansowego wsparcia przedsiębiorców pogrzebowych w zakresie bezpłatnych szkoleń tanatologicznych dla pracowników funeralnych. Inne warsztaty organizowane przez Polskie Centrum Szkolnictwa Funeralnego dotyczyć będą zagadnień związanych z sanitarnym przygotowaniem zwłok do pogrzebu, ewolucją technik balsamacji zwłok na przestrzeni wieków oraz najnowszych rozwiązań w balsamacji. Zabieg ten zwany także tanatopraksją jest szczególnie przydatny w przypadku transportu zwłok na większe odległości. Sprawdza się również w sytuacji, gdy trzeba opóźnić datę pogrzebu lub dostęp do chłodni jest ograniczony. Wykładom towarzyszyć będą interesujące pokazy kosmetyki i rekonstrukcji pośmiertnej, które zwykle cieszą się ogromnym zainteresowaniem profesjonalistów. Ciekawe pokazy podczas targów zapowiedzieli także wystawcy, m. in. firmy Carmen i Plastmet.

Mistrzowie florystyki funeralnej

Nieodłączną częścią tradycji pochówkowej są kwiaty. Dlatego organizatorzy zapraszają również na prezentację florystycznej mody pogrzebowej. Przy współpracy z Polską Szkołą Florystyczną w dniach 17 i 18 listopada na scenie głównej w pawilonie 5A odbędą się widowiskowe pokazy florystyczne. Wybitni wykładowcy i mistrzowie PSF zaprezentują techniki układania kwiatów, w tym dekoracje nagrobków, trumien i urn. W programie znajdą się: pokazy florystyki funeralnej (pogrzebowej, kondolencyjnej, ad memoriam) wieńce, wiązanki pogrzebowe, bukiety pogrzebowe i kondolencyjne, dekoracje trumien i urn. Pokazy będą na bieżąco komentowane - będzie można dowiedzieć się, z jakich elementów składa się dana kompozycja oraz poznać metody i techniki układania kwiatów Przez cały czas trwania targów obejrzeć będzie można wystawę prac egzaminacyjnych uczniów Polskiej Szkoły Florystycznej.

Szczegółowy program targów MEMENTO Poznań 2016 na www.mementopoznan.pl

Artykuł został dodany przez firmę

Grupa MTP

Wierzymy w potęgę spotkań, dlatego organizujemy je nieprzerwanie od blisko 100 lat łącząc ze sobą ludzi z całego świata. Cenimy kompetencje, stąd w naszym portfolio jest aż 100 imprez targowych.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły