Artykuł Dodaj artykuł

Zakład pogrzebowy pomoże Ci pożegnać bliskich

Śmierć najbliższych członków rodziny to bolesne wydarzenie, jednak bliscy pomimo bólu i łez robią wszystko, by godnie pożegnać ukochane osoby. Organizacja pogrzebu jest trudna, gdyż ma się na nią jedynie kilka dni, gdy wciąż jest się w szoku po stracie rodzica, rodzeństwa, dziadków, a niekiedy nawet dzieci.

Śmierć najbliższych członków rodziny to bolesne wydarzenie, jednak bliscy pomimo bólu i łez robią wszystko, by godnie pożegnać ukochane osoby. Organizacja pogrzebu jest trudna, gdyż ma się na nią jedynie kilka dni, gdy wciąż jest się w szoku po stracie rodzica, rodzeństwa, dziadków, a niekiedy nawet dzieci. Jeżeli obawiasz się, że nie poradzisz sobie ze stratą i jednoczesną organizacją pochówku, sprawdź, jak może Ci pomóc zakład pogrzebowy.

Zakład pogrzebowy pomoże Ci pożegnać bliskich

  1. Wsparcie tuż po śmierci
  2. Spełnienie ostatniej woli zmarłego
  3. Dbałość o wszystkie szczegóły

Zakład pogrzebowy każdego dnia organizuje pogrzeby i wspiera pogrążone w żałobie rodziny. Dzięki jego usługom pochówek jest godny, a żałobnicy mogą w spokoju opłakać zmarłych najbliższych. Jeśli czeka Cię organizacja pogrzebu, sprawdź, jakie dokładnie usługi realizuje zakład pogrzebowy.

Wsparcie tuż po śmierci

Pierwsze dni po śmierci bliskiej osoby są wyjątkowo trudne. Członkom rodziny trudno powstrzymać łzy i własną rozpaczą, a poinformowanie dalszych krewnych i znajomych o śmierci jest dla wielu osób zadaniem ponad siły. Zanim przejdzie się do tego kroku, konieczne jest jednak dopełnienie wszystkich formalności, które umożliwią dokonanie pochówku. Przede wszystkim w przypadku zgonu w domu niezbędne jest wezwanie pogotowania lub lekarza, którzy potwierdzą, że bliska osoba odeszła na zawsze. Lekarz jest niezbędny, by stwierdzić zgon i przejść do kolejnych etapów przygotowania pogrzebu. Jeśli do śmierci doszło w niewyjaśnionych okolicznościach, powinno się wezwać karetkę, policję lub inne odpowiednie służby. Dodatkowo konieczna może być sekcja zwłok, która pozwala określić, jaka była przyczyna nagłego zgonu. Zgon w szpitalu lub domu opieki jest potwierdzany przez zatrudnionych tam lekarzy.

Po potwierdzeniu śmierci rodzina powinna wskazać zakład pogrzebowy, który odbierze ciało i zajmie się organizacją pochówku. Ciało zmarłego zostanie odebrane o każdej porze dnia i nocy, a następnie przewiezie się je do kostnicy, gdzie zostanie przygotowane do ostatniego pożegnania. Dzięki temu zakład pogrzebowy taki jak https://www.sacrumpogrzeby.pl jest w stanie przygotować ceremonię, która będzie odpowiadała ostatniej woli zmarłego.

Spełnienie ostatniej woli zmarłego

Dla większości rodzin niezwykle ważne jest spełnienie ostatniego życzenia zmarłego. Dzięki temu po raz ostatni można okazać mu szacunek i zorganizować pożegnanie zgodnie z jego wolą. W zakładzie organizowane są pogrzeby wszystkich wyznań, zarówno wiążące się z pochówkiem ciała w ziemi, jak i kremacją i złożeniem prochów do urny.

Rodzina w zakładzie pogrzebowym może zamówić szereg usług dodatkowych, które nadadzą uroczystości pogrzebowej wyjątkowy charakter i sprawią, że pożegnanie upłynie w odpowiedniej atmosferze. Jeżeli rodzina sobie tego życzy, zakład pogrzebowy przygotuje oprawę muzyczną ceremonii, a także przewiezie ciało do docelowego miejsca pochówku oddalonego od miejsca zamieszkania zmarłego nawet o kilkaset kilometrów.

Dbałość o wszystkie szczegóły

Zakład pogrzebowy pomaga zarówno załatwić formalności związane z pogrzebem, jak i przygotować całą oprawę uroczystości żałobnych. Pracownicy przygotowują ciało do złożenia w trumnie, ubierają zmarłego, malują, a także zajmują się transportem ciała do kościoła, na cmentarz lub do krematorium. Dodatkowo przygotowują kwiaty i wieńce żałobne z odpowiednimi dedykacjami oraz dbają o oprawę pogrzebu w kościele i na cmentarzu, przygotowując miejsce pochówku do złożenia ciała i pobłogosławienia go przez osobę duchowną. Dzięki temu pogrzeb przebiega zgodnie z planem i pozwala rodzinie przeżyć żałobę.

Artykuł sponsorowany

Podobne artykuły