Artykuł Dodaj artykuł

Pamiątki I Komunii Świętej - niezbędny prezent na komunię!

I Komunia Święta to wyjątkowe wydarzenie w życiu każdej osoby wierzącej. Zgodnie z tradycją, osoby zaproszone na tę uroczystość wręczają dziecku przystępującymi do sakramentu upominek. Oto kilka sprawdzonych pomysłów na pamiątkowy podarunek z okazji komunii.

Pamiątki I Komunii Świętej — niezbędny prezent na komunię!

I Komunia Święta to wyjątkowe wydarzenie w życiu każdej osoby wierzącej. Zgodnie z tradycją, osoby zaproszone na tę uroczystość wręczają dziecku przystępującymi do sakramentu upominek. Oto kilka sprawdzonych pomysłów na pamiątkowy podarunek z okazji komunii.

Pamiątka I Komunii Świętej — niezbędnik komunijny

Dobrym dodatkiem do komunijnego upominku są pamiątki I Komunii Świętej, takie jak na przykład pamiątka I Komunii Świętej z ks. Janem Twardowskim. To książeczka z okolicznościową okładką zawierająca cytaty z wierszy oraz rozważań jednego z najsłynniejszych polskich poetów — ks. Jana Twardowskiego, który był autorem licznych homilii skierowanych do najmłodszych. Znajduje się tutaj również miejsce na pamiątkowe zdjęcie wraz z datą sakramentu oraz życzenia od najbliższych.

Różaniec na komunię

Co jeszcze wręczyć można dziecku przystępującemu do sakramentu, jakim jest I Komunia Święta? Uniwersalnym, ponadczasowym podarunkiem, który nigdy nie wychodzi z mody jest różaniec. Podarunki tego typu różnić mogą się od siebie między innymi materiałem wykonania. Do czynienia możemy mieć z różańcami ze srebra, złota, tworzywa, kryształu, hematytu, szkła akrylowego lub drewna. Jeżeli chodzi o kolorystykę, dziewczynkom najczęściej wręcza się dewocjonalia w kolorze białym, chłopcom — czarnym. Aby skutecznie zabezpieczyć różaniec przed przypadkowym uszkodzeniem czy zgubieniem, warto zdecydować się na zakup zestawu, w skład którego wchodzić będzie również pudełeczko czy sakiewka, najlepiej z grawerem. Ciekawą alternatywą dla tradycyjnego różańca na komunię może być ten w formie bransoletki lub pierścionka. Znakomicie sprawdzi się on jako podarunek dla dziewczynki.

Popularnymi dewocjonaliami, które świetnie nadają się na prezent na I Komunię Świętą są także medaliki. Godne polecenia są w szczególności te wykonane ze srebra próby 925. Medalik zdobić może wizerunek Pana Jezusa, Matki Bożej lub krzyżyk.

Pismo Święte Nowy Testament na komunię

W roli prezentu z okazji I Komunii Świętej bardzo dobrze sprawdzi się również okolicznościowe wydanie Pisma Świętego. Czym powinno się ono charakteryzować? Warto, aby posiadało grubą oprawę, dzięki której będzie się elegancko prezentowało i zyska ochronę przed uszkodzeniami. Na okładce Biblii dla osoby przystępującej do komunii znajdować może się między innymi nadruk z hostią. Znakomitym pomysłem na podarunek będzie Pismo Święte z grawerem. To sprawdzony sposób na to, aby komunijny upominek zapadł w pamięci osoby obdarowywanej na długi czas. Czym jeszcze powinno się charakteryzować Pismo Święte Nowy Testament na komunię? Aby zawarte w nim treści były w pełni zrozumiałe dla dziecka, warto postawić na wydanie napisane zrozumiałym językiem i zawierające wstęp do każdej księgi oraz przypisy.

Dobrą alternatywą dla sprzedawanej pojedynczo Biblii może być Pamiątka I Komunii Świętej — zestaw. Z powodzeniem wręczyć można go zarówno chłopcu, jak i dziewczynce. W skład kompletu wchodzą następujące elementy:

  • Pismo Święte Nowy Testament w formacie 140 x 205 milimetrów, w twardej oprawie. Wydanie to zawiera 516 stron.
  • Książeczka Pamiątka Komunii Świętej o wielkości 145 x 205 milimetrów, w twardej oprawie, wraz z kolorowymi zdjęciami. Zawiera ona 24 strony.
  • Perłowy różaniec.

Całość jest zapakowana w elegancki kartonik z okolicznościowymi grafikami i napisem „Pamiątka Pierwszej Komunii Świętej”. Taki zestaw to świetny pomysł na prezent na przykład od Ojca czy Matki Chrzestnej.