Artykuł Dodaj artykuł

Liturgiczny.pl – Sklep z dewocjonaliami i produktami dla księży

Posługa kapłańska oraz kult religijny oprócz głęboko zakorzenionej wiary potrzebują również odpowiednich narzędzi i przedmiotów, które przez wieki zakorzeniły się w praktyce chrześcijańskiej. Gdzie można je nabyć?

Posługa kapłańska oraz kult religijny oprócz głęboko zakorzenionej wiary potrzebują również odpowiednich narzędzi i przedmiotów, które przez wieki zakorzeniły się w praktyce chrześcijańskiej. Gdzie można je nabyć?

dewocjonalia, krzyż

Sklep liturgiczny – oferta

Katolicki sklep liturgiczny.pl to odpowiedź zarówno na potrzeby duchownych, jak i osób świeckich. Produkty takie jak:

  • komunikanty i hostie,
  • naczynia i akcesoria liturgiczne,
  • odzież dla księży

nierozerwalnie wiążą się z posługą kapłańską, natomiast

  • książki religijne,
  • obrazy sakralne,
  • różańce,
  • krzyże,
  • lampiony

to dewocjonalia, które każdy praktykujący katolik powinien posiadać w swoim domu. Sklep liturgiczny.pl posiada w swojej ofercie również pamiątki sakramentów, które są idealnym podarkiem dla dzieci pierwszokomunijnych, osób bierzmowanych oraz młodych małżonków.

Odzież dla księży

Liturgiczny.pl to nie tylko sklep z dewocjonaliami i akcesoriami liturgicznymi, ale też odzieżą dla księży i osób duchownych. Można w nim znaleźć koszule kapłańskie, sutanny, a także dodatki przydatne każdemu duszpasterzowi. Koszule dla księży powinny być eleganckie, skromne i wykonane z wysokiej jakości przewiewnych materiałów. Cechuje je kilka istotnych elementów – stójka z miejscem na koloratkę, kieszonka na lewej piersi i plisa zakrywająca guziki. Wspomniany sklep liturgiczny oferuje niezwykle szeroki wybór kolorów koszul kapłańskich, z klasyczną czernią, bielą i szarością na czele.

Flaga papieska i inne flagi kościelne

Ważnym symbolem dla katolików są flagi kościelne. Wyróżniamy dwie – papieską oraz maryjną. Wywiesza się je w dni świąt kościelnych, a także w inne ważne dla katolików okazje. Flaga papieska składa się z żółtego i białego pasa. Kolor pierwszego z nich symbolizuje piękno i bogactwo, natomiast drugiego – czystość. Flagę papieską można zawiesić pionowo lub poziomo. Ważne, aby żółty pas znajdował się na górze lub po lewej stronie – zawsze bliżej masztu. Na białym pasie flagi pionowej może również pojawić się godło papieża. W sklepie liturgiczny.pl można znaleźć flagi z herbami trzech ostatnich papieży – Jana Pawła II, Benedykta XVI i Franciszka.

Flaga maryjna jest z kolei biało-niebieska i występuje wyłącznie w wersji poziomej. Kolor biały również w tym przypadku oznacza czystość, natomiast niebieski oznacza niebo oraz wierność. Ten duet kolorów od dawna jest kojarzony właśnie z matką Jezusa. W ofercie wspomnianego sklepu liturgicznego znajdują się również biało-czerwone flagi państwowe.

Pamiątki sakramentów

Sklep liturgiczny.pl przygotował również szeroki wybór wszelkiego rodzaju pamiątek, które mogą przypominać młodemu katolikowi o otrzymanych sakramentach. Wśród najpopularniejszych pamiątek komunijnych wymienić można: albumy, różańce, srebrne obrazki oraz medaliki, natomiast najczęściej wybierane pamiątki bierzmowania to precyzyjnie wykonane krzyże, zarówno do noszenia na szyi, jak i zawieszenia na ścianie, oraz dewocjonalia z motywem Ducha Świętego, którego dar jest tego dnia przekazywany bierzmowanym.

Artykuł sponsorowany

Podobne artykuły