Wydarzenia i targi Dodaj wydarzenie

XX Międzynarodowa Wystawa Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO

10-12 czerwca 2019 Kielce Targi

logo SACROEXPO

Sakralia, konferencje i wielkie wzruszenia – jubileuszowe SACROEXPO już w czerwcu

XX Międzynarodowa Wystawa Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO już od 10 do 12 czerwca w Targach Kielce.

Tegoroczna, jubileuszowa edycja wystawy tradycyjnie już pełna będzie inspirujących spotkań i artystycznych niespodzianek.

Bogactwo form i treści podczas targów sakralnych

Tradycyjnie już, podczas wystawy goście targów będą mogli wybierać z szerokiej gamy dewocjonaliów.

Na stoiskach pojawią niezbędne w każdej parafii organy, witraże i kielichy. Nie zabraknie stuł, ornatów i odzieży zaprojektowanej specjalnie na potrzeby księży i zakonników. Hale ozdobią ikony, witraże i figur świętych. Podczas trzech targowych dni, goście SACROEXPO zapoznają się z trendami w sztuce sakralnej i konserwatorskiej oraz nowymi technikami w budownictwie kościołów i obiektów sakralnych.

SACROEXPO to jedyna w swoim rodzaju impreza, z pogranicza wydarzenia kulturalnego i komercyjnego, nawiązuje zarówno do tradycji, jak również do sztuki nowoczesnej. Pojawią się zatem ryngrafy, ale także podgrzewane siedziska do kościołów i grające różańce. Jak co roku, hale wypełnią się dewocjonaliami. To doskonała okazja do uzupełnienia zbiorów o nowe pozycje biblioteczne, różańce, czy modlitewniki. Ekspozycja zapełni się najnowszą ofertą wydawnictw katolickich i jak co roku, będzie szansa na spotkanie z autorami najnowszych pozycji książkowych.

20 lat SACROEXPO

Oprócz tradycyjnych konferencji i spotykań, które mają miejsce podczas każdej edycji targów, organizatorzy zaplanowali szereg atrakcji związanych z jubileuszem wystawy. Jubileusz bez wątpienia zapadnie w pamięć uczestnikom wystawy. Nieodłącznym elementem targów jest uroczysta gala wręczenie Medalu Papieskiej Rady ds. Kultury Per Artem ad Deum, nie zabraknie także innych wydarzeń okołotargowych, tj. wystaw plastycznych i konferencji. Po raz pierwszy w historii, targi będą relacjonowane przez polski oddział Telewizji EWTN - największej na świecie sieci katolickiej telewizji dostępnej w ponad 150 krajach.

Zapraszamy do udziału w targach już od 10 do 12 czerwca 2019 roku.

  • Wydrukuj stronę

Inne wydarzenia tego organizatora:
Targi PCI Days - zdjęcie
04-06-2020 - 05-06-2020 (4-5 czerwca 2020) Targi PCI Days