Wynik wyszukiwania

 
Mam akumulator na pozytywną energię zdjęcie

Mam akumulator na pozytywną energię

Z Aleksandrem Dobą rozmawia Łukasz Kaźmierczak

Czytaj więcej

 
Pokusa letniości i zniechęcenia zdjęcie

Pokusa letniości i zniechęcenia

„Obyś był zimny albo gorący! A tak, skoro jesteś letni i ani gorący, ani zimny, chcę cię wyrzucić z mych ust” (Ap 3, 15n) – mówi Bóg. Pokusa letniego serca jest najbardziej niebezpieczna ze wszystkich pokus. Dlaczego?  

Czytaj więcej

 
Gdzie ona, gdzie Bóg zdjęcie

Gdzie ona, gdzie Bóg

Rzecz działa się w Brazylii, w mieście Santos. W 2008 r. 37-letni mężczyzna zachorował na wirusowe zapalenie mózgu z licznymi ropniami i wodogłowiem. Leczenie było nieskuteczne, stan chorego wciąż się pogarszał.

Czytaj więcej

 
Rodzina w misji zdjęcie

Rodzina w misji

– Poczuliśmy, że Bóg nas woła – zaczynają swoją opowieść Aneta i Stefan Balawenderowie. Od ponad 12 lat pokazują Austriakom, że można żyć blisko Boga.

Czytaj więcej

 
Komandosi do spraw najtrudniejszych zdjęcie

Komandosi do spraw najtrudniejszych

Jest ich siedem: Słowenka, jedna ze Sri Lanki, dwie Indyjki i trzy Polki. Zwykle siostry – Misjonarki Miłości – wychodzą po dwie, szukając najbardziej potrzebujących pod mostami, na działkach.  

Czytaj więcej

 
Kardynałowie z peryferii świata zdjęcie

Kardynałowie z peryferii świata

Nominacje kardynalskie świadczą o tym, że Franciszek po raz kolejny stawia na peryferie świata. To duże zaskoczenie dla chrześcijan Starego Kontynentu, przyzwyczajonych do mianowania nowych purpuratów w swoich ojczyznach.

Czytaj więcej

 
Patrząc na drugi brzeg zdjęcie

Patrząc na drugi brzeg

Wspaniała, wielodaniowa uczta: pełna przystawek, kilku naprawdę sycących dań głównych i pysznych deserów. Tak widzę Ostanie rozmowy, tom naprawdę smakowitych konwersacji, jakie z Benedyktem XVI, papieżem seniorem, przeprowadził jego niemiecki biograf Peter Seewald.  

Czytaj więcej

 
Odważni i miłosierni zdjęcie

Odważni i miłosierni

Wiara bez uczynków jest martwa – to znane biblijne zdanie słyszymy tak często, że aż niekiedy wypuszczamy je bezwiednie drugim uchem. Są jednak tacy, którzy traktują je bardzo poważnie. Śmiertelnie poważnie.

Czytaj więcej

 
Matteo - groźniejszy, niż był za życia zdjęcie

Matteo - groźniejszy, niż był za życia

Zabójca ma zostać świętym? Ktoś, kto umarł 400 lat temu, nadal uwalnia opętanych od działania złego ducha? Niemożliwe? Ale dzieje się naprawdę. Obejrzyjcie film Matteo Michała Kondrata o ojcu Matteo da Agnone, włoskim kapucynie i egzorcyście, a sami się przekonacie.

Czytaj więcej

 
Śmierć z miłości zdjęcie

Śmierć z miłości

Ci, którzy mówią: „Mogły wyjechać i uratować życie”, nie zdają sobie sprawy z tego, jak bardzo racjonalny był wybór dokonany przez Misjonarki Miłości z Jemenu. Pod warunkiem oczywiście, że spojrzymy na niego przez okulary wiary.  

Czytaj więcej

 

Zasady programu Mieszkanie dla Młodych

W ramach programu Mieszkanie dla Młodych już na sam "dobry początek" można otrzymać nawet do 40 tys. zł wkładu własnego do kredytu hipotecznego. Aby tak się jednak stało, należy spełnić sporo warunków.

Czytaj więcej

 
Rozrachunek czy twórcze spotkanie? zdjęcie

Rozrachunek czy twórcze spotkanie?

Słowo „rachunek” nie nastraja optymistycznie. „Kwit z kasy”. „Wykaz rzeczy, za które trzeba zapłacić”. Na szczęście – na przekór tej definicji – „rachunek sumienia” to nie buchalteria.  

Czytaj więcej

 
Jak rozwijać chłopca w chłopcu? zdjęcie

Jak rozwijać chłopca w chłopcu?

W szkole wiele chłopięcych potrzeb rozwojowych bywa niezaspokajanych. Jak rodzice mogą uzupełniać ten brak?  

Czytaj więcej

 

Coś więcej niż rekonstrukcja?!

Dowódca daje rozkaz do ataku. Blisko 20 koni galopuje środkiem łąki. Pędzą 50 km/h. Wśród nich ja, 110 kg husarz w pełnym rynsztunku na tonowym koniu – opowiada 20-letni Krzysztof Tomal, absolwent Technikum Transportowego w Gdyni

Czytaj więcej

 
Krakowska „Sienkiewiczówka” – kamienica z historią zdjęcie

Krakowska „Sienkiewiczówka” – kamienica z historią

Zabytkowe kamienice, choć nadszarpnięte duchem czasu, często wyróżniają się bogatą ornamentyką oraz przepięknie rzeźbionymi portalami i fasadami, stanowiąc o dziedzictwie kulturowym regionu.

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 66