Wynik wyszukiwania

 
Lena Lighting S.A. oświetliła Centrum Misji Afrykańskich zdjęcie

Lena Lighting S.A. oświetliła Centrum Misji Afrykańskich

15 września 2018 roku  miała miejsce niecodzienna uroczystość otwarcia i poświęcenia nowego Ośrodka Rekolekcyjno-Konferencyjnego - Centrum Misji Afrykańskich w Borzęcinie Dużym. 

Czytaj więcej

 
Rodzina w misji zdjęcie

Rodzina w misji

– Poczuliśmy, że Bóg nas woła – zaczynają swoją opowieść Aneta i Stefan Balawenderowie. Od ponad 12 lat pokazują Austriakom, że można żyć blisko Boga.

Czytaj więcej

 
Panama w centrum uwagi zdjęcie

Panama w centrum uwagi

Niezależnie od przebiegu kolejnych Światowych Dni Młodzieży już dziś można spodziewać się, że będą one wyjątkowe. Sama tylko lokalizacja i termin panamskiego spotkania zapewni temu wydarzeniu trwałe miejsce w historii.    

Czytaj więcej

 
Kiedy peryferie stają się centrum zdjęcie

Kiedy peryferie stają się centrum

Z Andreą Riccardim, założycielem wspólnoty Sant’Egidio i inicjatorem projektu korytarzy humanitarnych we Włoszech, o tym, co znaczy być na peryferiach, pokonywaniu lęku i znaczeniu tolerancji w polskiej historii rozmawia ks. Mirosław Tykfer, redaktor naczelny  

Czytaj więcej

 
Przywracają do życia XIX-wieczny budynek szpitala zdjęcie

Przywracają do życia XIX-wieczny budynek szpitala

W wybudowanym ponad 100 lat temu szpitalu powstaje kompleksowe centrum opieki dla seniorów. Jego remont i przystosowanie do nowej funkcji zostanie przeprowadzony w taki sposób, aby budynek odzyskał swój historyczny charakter, który przez lata użytkowania i przebudowywania się zatarł.

Czytaj więcej

 
Kościół świeckich zdjęcie

Kościół świeckich

Na misji w Korei Południowej pracowałam piętnaście lat. Po nauce języka najpierw służyłam w instytucji dla dzieci z rozbitych rodzin, a potem zajmowałam się chorymi na AIDS. 

Czytaj więcej

 
Święty na nasze czasy zdjęcie

Święty na nasze czasy

Pora na nowo odkryć św. Józefa. Dlaczego właśnie on? Patronem na nasze czasy nazwał wprost św. Józefa bł. Jan Paweł II w swojej adhortacji apostolskiej Redemptoris Custos z 1989 r., poświęconej temu świętemu i jego posłannictwu w życiu Chrystusa i Kościoła. 

Czytaj więcej

 
Wielka charytatywna aukcja drewnianego domu – Budujemy radość dzieciomna rzecz Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci ! zdjęcie

Wielka charytatywna aukcja drewnianego domu – Budujemy radość dzieciomna rzecz Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci !

Aukcja „Budujemy radość dzieciom”, organizowana jest po raz pierwszy, a całkowity dochód przeznaczony będzie na rzecz budowy w Krakowie Centrum Opieki Wyręczającej Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci.

Czytaj więcej

 
Targi Kielce z nowym logo! zdjęcie

Targi Kielce z nowym logo!

Czerwony punkt podzielony na dwie półkule – od teraz taki logotyp oznacza graficznie Targi Kielce, drugi ośrodek wystawienniczy w Europie Środkowo- Wschodniej. Centrum wydarzeń, międzynarodowy charakter i punkt odniesienia dla innych – oto co symbolizuje.  

Czytaj więcej

 

Dobrze leczą, więc mają kłopoty

Centrum Zdrowia Dziecka wstrzymuje zabiegi i przesuwa je na następny rok. To efekt fatalnej sytuacji finansowej, w jakiej znalazł się szpital. Minister zdrowia zamiast pomóc rozwiązać problem, atakuje placówkę.

Czytaj więcej

 
Wotum za niepodległość zdjęcie

Wotum za niepodległość

Jej kolosalne rozmiary można ocenić właściwie dopiero z dystansu. Jeżeli kierując się od centrum Warszawy, wjedziemy w nowo zbudowaną aleję Rzeczypospolitej, zamglona bryła świątyni Opatrzności Bożej pojawi nam się w tle ulicy jak sylwetka tatrzańskiego szczytu.  

Czytaj więcej

 
W domu błogosławionego papieża zdjęcie

W domu błogosławionego papieża

Wspaniałe sanktuarium powstaje w Krakowie. Jak zachęcić do pielgrzymki w to miejsce? Napisać, że jego historia dzieje się na naszych oczach. I że każda cegła jest tu na swoim miejscu, a nic nie jest przypadkiem.

Czytaj więcej

 
Zabytkowe organy w centrum uwagi targów denkmal zdjęcie

Zabytkowe organy w centrum uwagi targów denkmal

Organy są ozdobą i nieodzownym elementem każdego kościoła i to one są odpowiedzialne za mistyczną atmosferę podczas nabożeństw

Czytaj więcej

 
Dramat w sercu Afryki zdjęcie

Dramat w sercu Afryki

Kto nie zdążył uciec, został bezlitośnie zabity – to podsumowanie aktualnej sytuacji w Republice Środkowoafrykańskiej. Posługują w niej polscy misjonarze. Bohaterscy misjonarze, bo mimo ogromnego zagrożenia zostali ze swoimi wiernymi w ogarniętym bezwzględnymi walkami kraju.

Czytaj więcej

 
Czy św. Dominik wymyślił różaniec? zdjęcie

Czy św. Dominik wymyślił różaniec?

Kościół zderzył się z kulturą promującą związki homoseksualne czy antykoncepcję już w XII i XIII w. Święty Dominik zaproponował wtedy jako lekarstwo odmawianie różańca.  

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 299