Wynik wyszukiwania

 
Pozwolić Jezusowi panować zdjęcie

Pozwolić Jezusowi panować

Z bp. Andrzejem Czają, przewodniczącym Zespołu ds. Ruchów Intronizacyjnych KEP, o Jubileuszowym Akcie Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana, który będzie miał miejsce 19 listopada, rozmawia ks. Mirosław Tykfer

Czytaj więcej

 
Jezus – Bóg, który chodził po ziemi zdjęcie

Jezus – Bóg, który chodził po ziemi

Z ks. Jamesem Martinem, autorem książki Jezus, o najpiękniejszej tajemnicy świata rozmawia ks. Jarosław Czyżewski  

Czytaj więcej

 
Mój Król i mój Pan zdjęcie

Mój Król i mój Pan

Jest i purpurowy płaszcz, i korona na głowie, i berło w dłoni, jak na króla przystało.

Czytaj więcej

 
Bluźnierstwo w sztuce: między wiarą a prowokacją zdjęcie

Bluźnierstwo w sztuce: między wiarą a prowokacją

Artystyczną istotą bluźnierstwa jest nieadekwatność. Pojawia się ona wtedy, gdy o Bogu ktoś mówi niewystarczająco „po Bożemu”. Ale tylko wyrastające z wiary bluźnierstwo artystyczne ma sens. Każde inne staje się tanią prowokacją.

Czytaj więcej

 
Dobra Nowina na lato zdjęcie

Dobra Nowina na lato

Kogoś, kto nie wstydzi się mówić głośno o swojej wierze, i to jeszcze w wakacyjnej scenerii plaży lub uzdrowiska, najczęściej szufladkujemy jednoznacznie: sekta. Tymczasem to Jezus mówił swoim uczniom: „Idźcie i głoście!” – i to wszędzie, całemu światu, a nie tylko w kościołach.

Czytaj więcej

 
Tu zasnęła Matka Jezusa zdjęcie

Tu zasnęła Matka Jezusa

Nie wiemy na pewno, jak wyglądały ostatnie lata życia Maryi. W pobliżu Efezu jest jednak wzgórze uważane za miejsce, w którym zakończyła swój pobyt na ziemi.

Czytaj więcej

 
Drzewo śmierci i życia zdjęcie

Drzewo śmierci i życia

Materialna pamiątka śmierci Pana Jezusa, która na początku nie budziła sama w sobie zainteresowania, stała się przedmiotem najgłębszej czci

Czytaj więcej

 
Jubileuszowy powrót do źródeł zdjęcie

Jubileuszowy powrót do źródeł

Bóg prawdopodobnie istnieje, ale nie wiemy, kim jest. Może gdzieś mieszka, ale nie między nami. Mógł zapalić lont Wielkiego Wybuchu, ale zaraz potem wycofał się z historii świata. Oto źródła współczesnego dystansu do wiary chrześcijan.  

Czytaj więcej

 
Rozpętać rewolucję czułości zdjęcie

Rozpętać rewolucję czułości

Bóg okazuje miłosierdzie tylko wobec tych, którzy się nawracają? Na tych, którzy tego nie zrobią czeka jedynie Boża sprawiedliwość? Taki pogląd cały czas ma swoich zwolenników.  

Czytaj więcej

 
Nauczyciel wiary zdjęcie

Nauczyciel wiary

Papież nie przestaje nas zaskakiwać od pierwszego „dzień dobry” wypowiedzianego zaraz po wyborze. Na niego, jako następcę św. Piotra, Jezus złożył obowiązek umacniania nas w wierze. Konsekwentnie i z uśmiechem odświeża nasz sposób wcielania Ewangelii w codzienność życia.

Czytaj więcej

 
Tu wszystko się zaczęło zdjęcie

Tu wszystko się zaczęło

Kwiat Galilei. Tak mówi się o Nazarecie – mieście, w którym żyła Święta Rodzina. Wyjątkowość tego miejsca wypływa z tego, co można by nazwać duchem Nazaretu, czyli życia codziennością przepojoną obecnością Bożą.

Czytaj więcej

 
Jezus uwielbiony na Narodowym zdjęcie

Jezus uwielbiony na Narodowym

Modlitwa, śpiew i oklaski  dla Jezusa zgromadzonych na Stadionie Narodowym w Warszawie tłumów przeplatały się ze sobą. - Wiara to „teraz”! – mówił o. John Bashobora, charyzmatyczny kapłan z Ugandy, który głosił rekolekcje dla ponad 60 tysięcy osób.

Czytaj więcej

 
Chrzcielnica: tam rodzimy się dla Jezusa zdjęcie

Chrzcielnica: tam rodzimy się dla Jezusa

Kiedyś w osobnych budynkach, dziś w każdym kościele parafialnym. Chrzcielnica, w którym każdy z nas został ochrzczony, symbolizuje nasze narodziny dla Jezusa i Kościoła.

Czytaj więcej

 
Mali przyjaciele Jezusa zdjęcie

Mali przyjaciele Jezusa

W czasach, w których ateiści dążą do demoralizowania przedszkolaków, wczesna Komunia Święta to ochrona dzieci przed zagrożeniami i tworzenie swego rodzaju duchowej elity małych przyjaciół Jezusa.

Czytaj więcej

 
Najważniejsze jest Dzieciątko zdjęcie

Najważniejsze jest Dzieciątko

Oczekiwanie na narodzenie Jezusa jest tu inne niż we wszystkich innych miejscach świata. Musi być inne – bo żyjące tu kobiety są inne. Ich głowy nigdy nie zaprzątają za bardzo porządki, zakupy, pieczenie ciast ani nawet dzieci. One żyją tylko dla Jezusa i tylko na Niego czekają.

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 198