Wynik wyszukiwania

 
Pamiątki I Komunii Świętej - niezbędny prezent na komunię! zdjęcie

Pamiątki I Komunii Świętej - niezbędny prezent na komunię!

I Komunia Święta to wyjątkowe wydarzenie w życiu każdej osoby wierzącej. Zgodnie z tradycją, osoby zaproszone na tę uroczystość wręczają dziecku przystępującymi do sakramentu upominek. Oto kilka sprawdzonych pomysłów na pamiątkowy podarunek z okazji komunii.

Czytaj więcej

 
Przyjmowanie Komunii podczas Mszy Świętej zdjęcie

Przyjmowanie Komunii podczas Mszy Świętej

Przyjmowanie Komunii to dla chrześcijanina najważniejszy moment podczas sprawowanej Mszy Świętej. Warunkiem przyjęcia sakramentu jest stan łaski uświęcającej czyli wyrzeczenie się życia w grzechu i przywiązania do niego. Komunię Świętą należy przyjąć z czystym sercem i pokorą.

Czytaj więcej

 
Sukienka komunijna czy alba - co wybrać? zdjęcie

Sukienka komunijna czy alba - co wybrać?

Pytanie „Sukienka czy alba?” niemalże zawsze pada już na początkowym etapie przygotowań do pierwszej komunii świętej. 

Czytaj więcej

 
Wianki komunijne - czy będą w modzie w 2021? zdjęcie

Wianki komunijne - czy będą w modzie w 2021?

Jednym z nieodłącznych elementów przygotowań do sakramentu, jakim jest Pierwsza Komunia Święta jest skompletowanie okolicznościowej stylizacji dziecka, które do niego przystępuje. O ile w przypadku chłopców ogranicza się ona do garnituru lub alby, o tyle w przypadku dziewczynek zadbać należy również o akcesoria, takie jak chociażby wianki komunijne. Czym kierować się przy ich wyborze?

Czytaj więcej

 
Komunia wcześniej niż zwykle zdjęcie

Komunia wcześniej niż zwykle

– Chciałbym bardzo wiedzieć, proszę księdza biskupa, dlaczego dzieci tak długo muszą czekać na Pierwszą Komunię Świętą? – zapytał biskupa chłopiec, który skończył jedenaście lat.  

Czytaj więcej

 
Pomysły na nietypowe prezenty na komunię zdjęcie

Pomysły na nietypowe prezenty na komunię

Zamiast tradycyjnych upominków na komunię, jak: łańcuszki z krzyżykiem, obrazki, rowery, zegarki czy gry komputerowe, można ofiarować dziecku coś oryginalnego.

Czytaj więcej

 

Kiedy Pierwsza Komunia Święta?

Pod koniec sierpnia spotkałem człowieka, który w połowie lat 90. pracował w Ministerstwie Edukacji Narodowej. Był wtedy jednym z odpowiedzialnych za wprowadzenie reformy szkolnictwa. – Wydawało nam się wówczas, że załatwimy sprawę w ciągu dwóch, trzech lat. Tymczasem reforma ciągle trwa i wątpię, czy kiedykolwiek się skończy – mówił.

Czytaj więcej

 
Mali przyjaciele Jezusa zdjęcie

Mali przyjaciele Jezusa

W czasach, w których ateiści dążą do demoralizowania przedszkolaków, wczesna Komunia Święta to ochrona dzieci przed zagrożeniami i tworzenie swego rodzaju duchowej elity małych przyjaciół Jezusa.

Czytaj więcej

 
Słowo Boże w praktyce zdjęcie

Słowo Boże w praktyce

Eminencjo, również w Polsce ukazała się książka Pozostać w prawdzie Chrystusa. 

Czytaj więcej

 
Rodzice i dzieci u papieża zdjęcie

Rodzice i dzieci u papieża

Watykan ma za sobą jedne z najpiękniejszych dni w Roku Wiary, Dni Rodziny. Nie po raz pierwszy mogliśmy się przekonać, że duszpasterstwo rodzin to jedna z najbardziej sprawdzonych metod na ożywienie Kościoła.

Czytaj więcej

 
Żyć Eucharystią – ale jak? zdjęcie

Żyć Eucharystią – ale jak?

W tygodniu, w naszej zabieganej codzienności wciąż brakuje nam czasu. Niejednokrotnie bywa jednak, że w wypełniony wydawałoby się po brzegi grafik „wciśniemy” jeszcze coś, co jest dla nas naprawdę ważne.

Czytaj więcej

 
Cud, który trwa zdjęcie

Cud, który trwa

W ciągu czterech lat od eucharystycznego cudu Sokółka stała się polskim Medjugorie. Mimo tłumów w kolegiacie dominuje głęboka cisza i skupienie. Nie ma chwili, by Jezus nie był adorowany przez proszących lub dziękujących za niezwykłe łaski. 

Czytaj więcej

 
Co nas łączy, co nas dzieli zdjęcie

Co nas łączy, co nas dzieli

Wyznajemy wiarę w jednego Jezusa Chrystusa, Syna Bożego – a jednak oddzielnie, nie razem. Jakie tematy musi podejmować dialog ekumeniczny?

Czytaj więcej

 

Egzamin dla rodziców?

W majowy krajobraz wpisuje się piękny widok małych dzieci w uroczystych strojach, wędrujących drogami miast i wiosek. To znak, że w parafiach rozpoczęły się uroczystości pierwszokomunijne. Ten widok budzi w nas wiele wspomnień, wiele wzruszeń, przyn

Czytaj więcej

 
Irlandia celebruje Eucharystię zdjęcie

Irlandia celebruje Eucharystię

O Kongresie Eucharystycznym w Irlandii oraz znaczeniu kongresów dla życia Kościoła z abp. Piero Marinim, przewodniczącym Papieskiego Komitetu ds. Międzynarodowych Kongresów Eucharystycznych rozmawia Ks. Tomasz Ślesik.

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 27