Wynik wyszukiwania

 
Miłość i bezwstyd zdjęcie

Miłość i bezwstyd

Ojciec Jan był gruby i był obżartuchem. I pomimo że ostatnimi laty właściwie przestał chodzić, dotarł na krańce ziemi i człowieka. Tak jak kazał św. Dominik.  

Czytaj więcej

 
„Bapa” – ojciec trędowatych zdjęcie

„Bapa” – ojciec trędowatych

To, czego dokonał o. Marian Żelazek przez 56 lat posługi w Indiach, bez cienia wątpliwości pozwala nazywać go nie tylko ikoną misjonarzy, ale też dialogu międzyreligijnego i międzykulturowego.

Czytaj więcej

 
Święty Wojciech ma nową księgarnię internetową! zdjęcie

Święty Wojciech ma nową księgarnię internetową!

Ruszyła nowa strona www, która jest jednocześnie księgarnią internetową Wydawnictwa Świętego Wojciecha. Na miłośników książki katolickiej i chrześcijańskiej czeka pod adresem www.swietywojciech.pl ponad pół tysiąca książek i stale powiększająca się oferta e-booków.

Czytaj więcej

 
Sylwetki najpopularniejszych papieży XX i XXI wieku zdjęcie

Sylwetki najpopularniejszych papieży XX i XXI wieku

Żyjący w renesansie Aleksander VI, czyli Rodrigo Borgia, to papież słynący bardziej z niesławy, niż ze sławy. Na tronie piotrowym nie zawsze siedzieli święci papieże, aczkolwiek w ostatnim czasie Duch Święty naprawdę czuwa nad konklawe, o czym świadczą fantastyczne pontyfikaty.

Czytaj więcej

 
Modlitwa zmienia mnie, a nie Boga zdjęcie

Modlitwa zmienia mnie, a nie Boga

W październiku będziemy wymadlać na Różańcu tysiące różnych intencji przez wstawiennictwo Maryi. Czy to oznacza, że modlimy się tylko dla własnych interesów? I kiedy nasza modlitwa jest tak naprawdę skuteczna?  

Czytaj więcej

 
Patrząc na drugi brzeg zdjęcie

Patrząc na drugi brzeg

Wspaniała, wielodaniowa uczta: pełna przystawek, kilku naprawdę sycących dań głównych i pysznych deserów. Tak widzę Ostanie rozmowy, tom naprawdę smakowitych konwersacji, jakie z Benedyktem XVI, papieżem seniorem, przeprowadził jego niemiecki biograf Peter Seewald.  

Czytaj więcej

 
Białe karty Ewangelii zdjęcie

Białe karty Ewangelii

To nie było pierwsze spotkanie Ojca Świętego z polskim duchowieństwem. Jednak wcześniej  nie były na nich zwrócone oczy tylko polskich wiernych, ale także pielgrzymów z całego świata.

Czytaj więcej

 
Wiara, muzyka, miłość. Pożegnanie Wojciecha Kilara zdjęcie

Wiara, muzyka, miłość. Pożegnanie Wojciecha Kilara

Rankiem w Niedzielę Świętej Rodziny AD 2013 zakończył swą ziemską pielgrzymkę światowej sławy polski kompozytor i człowiek wielkiego serca, Wojciech Kilar. Zamiast minutami ciszy powinniśmy honorować pamięć o nim godzinami słuchania jego muzyki.

Czytaj więcej

 
Nie bójcie się, to jestem ja, ojciec Pio zdjęcie

Nie bójcie się, to jestem ja, ojciec Pio

Z o. Marciano Morra OFMCap, kapucynem i świadkiem życia św. o. Pio oraz z Leandro Cascavilla – lekarzem w Domu Ulgi w Cierpieniu w San Giovanni Rotondo i wicedyrektorem generalnym Grup Modlitwy Ojca Pio rozmawia MAGDALENA GUZIAK-NOWAK.

Czytaj więcej

 
500 lat po reformacji – czy jest co świętować? zdjęcie

500 lat po reformacji – czy jest co świętować?

Brzmi niesamowicie, ale to prawda: 31 października w luterańskiej katedrze w szwedzkim Lund papież i ewangeliccy duchowni uczczą 500-lecie reformacji. To wydarzenie daje do myślenia. Budzi nadzieje, ale i obawy.  

Czytaj więcej

 
Notatki z Franciszka zdjęcie

Notatki z Franciszka

Za wcześnie, by analizować, jak papieska wizyta w Polsce wpłynie na Kościół, świat i nasz kraj. Odkryła jednak przed nami co najmniej kilkanaście tematów, którym powinniśmy się dokładnie przyjrzeć.  

Czytaj więcej

 
Panama w centrum uwagi zdjęcie

Panama w centrum uwagi

Niezależnie od przebiegu kolejnych Światowych Dni Młodzieży już dziś można spodziewać się, że będą one wyjątkowe. Sama tylko lokalizacja i termin panamskiego spotkania zapewni temu wydarzeniu trwałe miejsce w historii.    

Czytaj więcej

 
Nasz Święty Ojciec zdjęcie

Nasz Święty Ojciec

Z abp. Mieczysławem Mokrzyckim, metropolitą lwowskim, sekretarzem papieskim w latach 1996–2007 rozmawia Łukasz Kaźmierczak

Czytaj więcej

 
Jak rozwijać chłopca w chłopcu? zdjęcie

Jak rozwijać chłopca w chłopcu?

W szkole wiele chłopięcych potrzeb rozwojowych bywa niezaspokajanych. Jak rodzice mogą uzupełniać ten brak?  

Czytaj więcej

 
Nawrócenie kościelnego języka zdjęcie

Nawrócenie kościelnego języka

Poprzez słowa, gesty i czyny swojego pontyfikatu papież Franciszek wzywa cały Kościół do pastoralnego nawrócenia.

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 589