Wynik wyszukiwania

 
Ogólnopolskie Dni Konserwatorskie w Warszawie zdjęcie

Ogólnopolskie Dni Konserwatorskie w Warszawie

Ogólnopolskie Dni Konserwatorskie, które odbędą się w dniach 7-9 października 2015 roku, zgromadzą środowisko konserwatorów, restauratorów i miłośników zabytków. Eksperci Naczelnej Dyrekcji Archiwów Państwowych omówią m.in. problematykę archiwistyki społecznej i warunków przechowywania zbiorów.  

Czytaj więcej

 
Rittal dla Biblioteki Watykańskiej zdjęcie

Rittal dla Biblioteki Watykańskiej

Biblioteka Watykańska zawiera największy na świecie zbiór antycznych, ręcznie pisanych tekstów. Digitalizując ok. 80 000 manuskryptów oraz blisko 9 000 inkunabułów biblioteka wniesie bezcenny wkład w historię kultury.

Czytaj więcej

 
Targi Dziedzictwo 2015 już po raz trzeci w Warszawie zdjęcie

Targi Dziedzictwo 2015 już po raz trzeci w Warszawie

W dniach 7-9 października 2015 roku w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska przy ul. Marsa 56c w Warszawie odbędzie się największe spotkanie branży konserwatorskiej w Polsce. 

Czytaj więcej

 
Targi Dziedzictwo 2015 już po raz trzeci w Warszawie zdjęcie

Targi Dziedzictwo 2015 już po raz trzeci w Warszawie

W dniach 7-9 października 2015 roku w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska przy ul. Marsa 56c w Warszawie odbędzie się największe spotkanie branży konserwatorskiej w Polsce.

Czytaj więcej

 
Na boso, ale z pasją zdjęcie

Na boso, ale z pasją

Milionowy nakład franciszkańskich wydawnictw to odległa przeszłość. Z latami świetności drukowane dziś tytuły wiąże nie tylko nazwa czy misyjny charakter, ale i pasja przygotowujących je zakonników.

Czytaj więcej

 
Apartament Królewski – penthouse z widokiem na Wawel zdjęcie

Apartament Królewski – penthouse z widokiem na Wawel

Niezwykła historia, zabytkowe polichromie, prawie 700 metrów kwadratowych powierzchni i widok na Wawel. To tylko kilka atrybutów największego i najbardziej luksusowego apartamentu w inwestycji Angel Wawel, a zarazem w Polsce i całej Europie Środkowo-Wschodniej.

Czytaj więcej

 
Targi Dziedzictwo - tam, gdzie nowe technologie wpisują się w historię zdjęcie

Targi Dziedzictwo - tam, gdzie nowe technologie wpisują się w historię

Dobiegły końca 4. Targi Konserwacji i Restauracji Zabytków oraz Ochrony, Wyposażenia Archiwów, Muzeów i Bibliotek DZIEDZICTWO, które trwały od 5 do 7 października. Wydarzenie było bogate w merytoryczne dyskusje oraz wykłady poświęcone ochronie dziedzictwa narodowego. 

Czytaj więcej

 
Nieznane historie znanych miejsc – dawny Dwór Opatów Cysterskich w Świdnicy zdjęcie

Nieznane historie znanych miejsc – dawny Dwór Opatów Cysterskich w Świdnicy

W naszym kraju nie brakuje pięknych budowli. Mijamy je codziennie, często nie znając ich zabytkowej rangi ani intrygujących historii, które w sobie kryją. Bo czy odwiedzając miejską bibliotekę przy ulicy Franciszkańskiej 18 w Świdnicy, zdajemy sobie sprawę, że znajdujemy się w murach dawnego pałacu?

Czytaj więcej

 
Biały dąb amerykański w projekcie St. Peter's Centre zdjęcie

Biały dąb amerykański w projekcie St. Peter's Centre

St. Peter’s Church (kościół św. Piotra) jest położony w centrum Peter’s Church, wsi zlokalizowanej w samym sercu brytyjskiej doliny Golden Valley, liczącej zaledwie 800 mieszkańców.

Czytaj więcej

 
YTONG MULTIPOR w poznańskim sądzie, czyli docieplanie obiektów zabytkowych od wewnątrz zdjęcie

YTONG MULTIPOR w poznańskim sądzie, czyli docieplanie obiektów zabytkowych od wewnątrz

W procesie renowacji i modernizacji obiekty zabytkowe mogą zyskać nowe, cieplejsze oblicze nawet, gdy ze względu na historyczno-estetyczne walory elewacji nie ma możliwości zastosowania izolacji zewnętrznej. 

Czytaj więcej

 
Ponad sto lat służby zdjęcie

Ponad sto lat służby

W uroczystość patrona Drukarni i Księgarni Świętego Wojciecha arcybiskup Stanisław Gądecki dokonał uroczystego otwarcia i poświęcenia nowej siedziby najstarszej katolickiej oficyny w Polsce.

Czytaj więcej

 

JPII sprofesjonalizowany

Chyba nie da się mówić o Janie Pawle bez emocji. Jednak by pamięć o nim przetrwała, trzeba to robić profesjonalnie. Da się? Da.

Czytaj więcej

 
Zaufać sumieniu papieża zdjęcie

Zaufać sumieniu papieża

13 lutego aula Pawła VI zapełniła się na długo przed rozpoczęciem audiencji. Oczekując na Benedykta XVI, spoglądaliśmy na słynną płaskorzeźbę zmartwychwstałego Chrystusa i stojący przed nią pusty fotel papieża. Widok nie do zniesienia.

Czytaj więcej

 

Codzienność dopełniona mistyką

Rano wchodzi do świątyni. Ma do niej kilkadziesiąt metrów. Klęka, potem całuje kamienną posadzkę.– Robię to z wdzięczności za to, że Jezus tu fizycznie objawił się św. s. Faustynie – mówi ks. Janusz Kowalski, kustosz Sanktuarium Urodzin i Chrztu w Świnicach Warckich.

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 14