Wynik wyszukiwania

 
Nick, człowiek szczęśliwy zdjęcie

Nick, człowiek szczęśliwy

Nie ma rąk ani nóg, ale − jak sam mówi − jest szczęśliwym człowiekiem. Australijczyk, Nick Vujicic swoją siłą i optymizmem zawstydza każdego, kto poddaje się w obliczu trudności.

Czytaj więcej

 
O sztuczkach złego ducha i sile egzorcyzmów w rozmowie z egzorcystą ks. Michałem Olszewskim zdjęcie

O sztuczkach złego ducha i sile egzorcyzmów w rozmowie z egzorcystą ks. Michałem Olszewskim

Ks. Michał Olszewski ze Zgromadzenia Księży Najświętszego Serca Jezusowego (sercanów) święcenia kapłańskie przyjął w 2009 r., od 2011 egzorcysta diecezji kieleckiej. Autor m.in. książek Egzorcyzm. Posługa miłości, Ciemne noce Nikodema czy wydawanych z okazji Roku Wiary kolejnych tomów Credo. Znany i ceniony rekolekcjonista, kaznodzieja oraz ewangelizator.

Czytaj więcej

 
Dobra Nowina na lato zdjęcie

Dobra Nowina na lato

Kogoś, kto nie wstydzi się mówić głośno o swojej wierze, i to jeszcze w wakacyjnej scenerii plaży lub uzdrowiska, najczęściej szufladkujemy jednoznacznie: sekta. Tymczasem to Jezus mówił swoim uczniom: „Idźcie i głoście!” – i to wszędzie, całemu światu, a nie tylko w kościołach.

Czytaj więcej

 
Kościół rusza na wieś zdjęcie

Kościół rusza na wieś

Jaka jest dziś polska wieś i jak dotrzeć do jej mieszkańców z Ewangelią? Czy zresztą w ogóle ktoś tam czeka na Dobrą Nowinę?  

Czytaj więcej

 
Pozostawić wygodne duszpasterstwo zdjęcie

Pozostawić wygodne duszpasterstwo

„Idziesz przekonać drugiego człowieka, żeby został katolikiem? Nie, nie, nie! Idziesz z nim się spotkać, jest twoim bratem! I to wystarczy. Idź mu pomóc, a resztę zrobi Jezus, zrobi to Duch Święty”.

Czytaj więcej

 
Różne oblicza Lednicy zdjęcie

Różne oblicza Lednicy

Jeżeli wziąłeś ten numer „Przewodnika” do ręki w niedzielę, XVIII Spotkanie Młodych na Lednicy przeszło już do historii. To jednak nie koniec, Ruch Lednicki trwa. Jeśli natomiast czytasz ten artykuł wcześniej, możesz jeszcze dołączyć do kilkudziesięciu tysięcy młodych ludzi zgromadzonych na modlitwie pod Bramą Rybą.

Czytaj więcej

 

Przystanek, na którym warto się zatrzymać

− Czasami jest tak, że lecą „bluzgi” i okrzyki: To ci od Jezusa! Ale to tylko taka zaczepka. Tak naprawdę, często ci, którzy rzucają w nas „błotem”, chętnie potem przychodzą porozmawiać – opowiada Michał.

Czytaj więcej

 

Ewangelizacja. 3x nowa

Inicjatyw, które – podobnie jak „Noc konfesjonałów” – można „podpiąć” pod nową ewangelizację, jest dziś bardzo wiele.

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 8