Wynik wyszukiwania

 
Śmierć z miłości zdjęcie

Śmierć z miłości

Ci, którzy mówią: „Mogły wyjechać i uratować życie”, nie zdają sobie sprawy z tego, jak bardzo racjonalny był wybór dokonany przez Misjonarki Miłości z Jemenu. Pod warunkiem oczywiście, że spojrzymy na niego przez okulary wiary.  

Czytaj więcej

 
Zakład pogrzebowy pomoże Ci pożegnać bliskich zdjęcie

Zakład pogrzebowy pomoże Ci pożegnać bliskich

Śmierć najbliższych członków rodziny to bolesne wydarzenie, jednak bliscy pomimo bólu i łez robią wszystko, by godnie pożegnać ukochane osoby. Organizacja pogrzebu jest trudna, gdyż ma się na nią jedynie kilka dni, gdy wciąż jest się w szoku po stracie rodzica, rodzeństwa, dziadków, a niekiedy nawet dzieci.

Czytaj więcej

 
Targi Dziedzictwo - tam, gdzie nowe technologie wpisują się w historię zdjęcie

Targi Dziedzictwo - tam, gdzie nowe technologie wpisują się w historię

Dobiegły końca 4. Targi Konserwacji i Restauracji Zabytków oraz Ochrony, Wyposażenia Archiwów, Muzeów i Bibliotek DZIEDZICTWO, które trwały od 5 do 7 października. Wydarzenie było bogate w merytoryczne dyskusje oraz wykłady poświęcone ochronie dziedzictwa narodowego. 

Czytaj więcej

 
Nigdy więcej wojny! zdjęcie

Nigdy więcej wojny!

Sarajewo nazywane jest Jerozolimą Zachodu, a jego najlepszym symbolem jest podziurawiony przez pociski krzyż z wieży kościoła z Deževic, który stanął przy papieskim ołtarzu.  

Czytaj więcej

 
Nie bój się bać zdjęcie

Nie bój się bać

Jedni je lubią, drudzy się boją, jeszcze inni omijają „na wszelki wypadek” – jakby udawanie, że cmentarze nie istnieją, odsuwało od nas konieczność śmierci. Ani udawanie, ani lęk nie zmienią rzeczywistości: śmierć przyjdzie.

Czytaj więcej

 
Komandosi do spraw najtrudniejszych zdjęcie

Komandosi do spraw najtrudniejszych

Jest ich siedem: Słowenka, jedna ze Sri Lanki, dwie Indyjki i trzy Polki. Zwykle siostry – Misjonarki Miłości – wychodzą po dwie, szukając najbardziej potrzebujących pod mostami, na działkach.  

Czytaj więcej

 
Polska szkoła na zakręcie zdjęcie

Polska szkoła na zakręcie

Szkoły są masowo likwidowane, klasy nadal przepełnione, tysiące nauczycieli traci pracę, a ci, którzy ją mają, zamiast poświęcać swój czas uczniom, tracą go na papierkową robotę – obraz polskiej edukacji u progu kolejnego roku szkolnego nie maluje się w zbyt kolorowych barwach.

Czytaj więcej

 
Obrazy rzeczy niewidzialnych zdjęcie

Obrazy rzeczy niewidzialnych

Ikona jest obrazem sakralnym, przedstawiającym postaci świętych, sceny z ich życia, sceny biblijne albo liturgiczno-symboliczne. Wywodzi się z kręgu kultury bizantyjskiej, a tradycja jej pisania do dziś charakterystyczna jest dla chrześcijańskich ko

Czytaj więcej

 

Przystanek, na którym warto się zatrzymać

− Czasami jest tak, że lecą „bluzgi” i okrzyki: To ci od Jezusa! Ale to tylko taka zaczepka. Tak naprawdę, często ci, którzy rzucają w nas „błotem”, chętnie potem przychodzą porozmawiać – opowiada Michał.

Czytaj więcej

 
Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie… zdjęcie

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie…

Musiało minąć ponad 70 lat, żeby mogła powstała interaktywna baza rozpoznanych cywilnych ofiar powstania warszawskiego. Ta lista cały czas jest jednak niepełna.  

Czytaj więcej

 
Kardynałowie z peryferii świata zdjęcie

Kardynałowie z peryferii świata

Nominacje kardynalskie świadczą o tym, że Franciszek po raz kolejny stawia na peryferie świata. To duże zaskoczenie dla chrześcijan Starego Kontynentu, przyzwyczajonych do mianowania nowych purpuratów w swoich ojczyznach.

Czytaj więcej

 
Dom z historią: Siedziba Sióstr Nazaretanek w Komańczy zdjęcie

Dom z historią: Siedziba Sióstr Nazaretanek w Komańczy

Był wczesny ranek 29.10.1955r., gdy stara zakonnica otworzyła drzwi nieznanym mężczyznom. Po krótkiej rozmowie ludzie Ci wyszli, a przełożona zgromadzenia nadal nie wierząc w to co przed chwilą usłyszała: Wieczorem zamieszka tu Jego Eminencja Stefan Kardynał Wyszyński!!! Informację przekazali jej urzędnicy KC PZPR z samej Warszawy....

Czytaj więcej

 
Przełomowa konstytucja zdjęcie

Przełomowa konstytucja

Współtwórcami tekstu Konstytucji 3 Maja byli księża Kołłątaj i Staszic, ale całą akcją jej przygotowania, a także przeprowadzenia, kierował biskup Krasiński.   

Czytaj więcej

 
Na krańcu świata zdjęcie

Na krańcu świata

Grupa 18 osób z Polski buduje kościół „na końcu świata”. W trudno dostępnym regionie Indii, w którym aż 90 proc. mieszkańców jest chrześcijanami.  

Czytaj więcej

 

Będzie cud rozmnożenia w Czechach?

Wyobraźmy sobie pytanie w „Familiadzie”: Z czym kojarzą ci się Czechy? Knedle, piwo, Praga, Skoda, może Jożin z Bažin. Z pewnością któreś z tych słów, jeśli nie wszystkie, świeciłyby na tablicy jako odpowiedzi.

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 306