Wynik wyszukiwania

 

„Spuszczone z nieba” obrazy

Owiane tajemnicą co do swojego pochodzenia, uchodziły za ikony nie ręką ludzką uczynione, „spuszczone z nieba”.

Czytaj więcej

 
Multimedialny Śpiewnik – system wyświetlania tekstów pieśni i obrazów. Nowe funkcje, nowe możliwości zdjęcie

Multimedialny Śpiewnik – system wyświetlania tekstów pieśni i obrazów. Nowe funkcje, nowe możliwości

Znamy teksty wielu pieśni kościelnych, ale zdarzają się także takie, których nie znamy. Kiedyś do kościoła nosiliśmy skarbce z pieśniami, dziś nie musimy, ponieważ z pomocą przychodzi nam technologia.

Czytaj więcej

 
Obrazy rzeczy niewidzialnych zdjęcie

Obrazy rzeczy niewidzialnych

Ikona jest obrazem sakralnym, przedstawiającym postaci świętych, sceny z ich życia, sceny biblijne albo liturgiczno-symboliczne. Wywodzi się z kręgu kultury bizantyjskiej, a tradycja jej pisania do dziś charakterystyczna jest dla chrześcijańskich ko

Czytaj więcej

 

Obraz Matki Bożej Katyńskiej

Obraz Matki Bożej Katyńskiej został zniszczony w katastrofie prezydenckiego samolotu - taka informacja pojawiła się w mediach krótko po tragedii.

Czytaj więcej

 

Rzeźba – dzieło sztuki w ogrodzie

Po kilkunastu latach zdominowanych przez estetykę kiczowatych ogrodowych krasnali, polski ogród wraca do łask jako miejsce ekspozycji sztuki. Skwery, ogrody i parki na powrót stają się unikatowymi galeriami.

Czytaj więcej

 
Czar szklanych obrazów zdjęcie

Czar szklanych obrazów

Witraż - coraz chętniej stosowany jako element architektury, przestrzeni i wyposażenia różnych wnętrz (mieszkań, biur, gabinetów, sal konferencyjnych itp.) - kojarzy się przede wszystkim z architekturą sakralną, ze strzelistymi, lekkim

Czytaj więcej

 
Jubileuszowa edycja SACROEXPO przeszła do historii zdjęcie

Jubileuszowa edycja SACROEXPO przeszła do historii

Minęła XX edycja Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO. Podczas trzech dni hale Targów Kielce wypełniła oferta 280 wystawców z 12 krajów.  Wystawie, którą odwiedziło 5000 gości, towarzyszyły wystawy i inspirujące spotkania.  

Czytaj więcej

 
„Każdy projekt zaczynam od pustej kartki” – rozmowa z architektem Amim Szmelcmanem zdjęcie

„Każdy projekt zaczynam od pustej kartki” – rozmowa z architektem Amim Szmelcmanem

Architekt. Z pozoru doskonale wiemy, o kogo chodzi – w skrócie, jest to osoba, która projektuje przestrzeń i budynki. Z rozmowy z Amim Szmelcmanem, architektem paryskiego biura Gottesman-Szmelcman, wyłania się jednak o wiele bardziej złożony obraz tego zawodu. 

Czytaj więcej

 
Targi LUBSACRO po raz dziewiąty! zdjęcie

Targi LUBSACRO po raz dziewiąty!

Budownictwo i architektura sakralna, konserwacja i renowacja zabytków, wyposażenie obiektów sakralnych, nowoczesne technologie, szaty i naczynia liturgiczne, sztuka sakralna, dewocjonalia, bezpłatne warsztaty i konferencje, konkurs plastyczny dla najmłodszych

Czytaj więcej

 
Orędzie na indeksie zdjęcie

Orędzie na indeksie

Nie spotkali się nigdy, jednak ich losy łączą się ze sobą. Gdyby nie konsekwencja ks. Karola Wojtyły, kto wie, czy orędzie przekazane przez s. Faustynę nie pozostawałoby nadal na „indeksie”.

Czytaj więcej

 
Mój Król i mój Pan zdjęcie

Mój Król i mój Pan

Jest i purpurowy płaszcz, i korona na głowie, i berło w dłoni, jak na króla przystało.

Czytaj więcej

 
Sylwetki najpopularniejszych papieży XX i XXI wieku zdjęcie

Sylwetki najpopularniejszych papieży XX i XXI wieku

Żyjący w renesansie Aleksander VI, czyli Rodrigo Borgia, to papież słynący bardziej z niesławy, niż ze sławy. Na tronie piotrowym nie zawsze siedzieli święci papieże, aczkolwiek w ostatnim czasie Duch Święty naprawdę czuwa nad konklawe, o czym świadczą fantastyczne pontyfikaty.

Czytaj więcej

 
Cud na Wołyniu zdjęcie

Cud na Wołyniu

W Ołyce powstaje pierwsze sanktuarium maryjne na Wołyniu. To widomy znak, że po kilkudziesięciu latach straszliwe rany wojenne zaczynają się wreszcie zabliźniać na tym skrwawionym kawałku ukraińskiej ziemi.

Czytaj więcej

 
Polska szkoła na zakręcie zdjęcie

Polska szkoła na zakręcie

Szkoły są masowo likwidowane, klasy nadal przepełnione, tysiące nauczycieli traci pracę, a ci, którzy ją mają, zamiast poświęcać swój czas uczniom, tracą go na papierkową robotę – obraz polskiej edukacji u progu kolejnego roku szkolnego nie maluje się w zbyt kolorowych barwach.

Czytaj więcej

 
Budujące rozmowy, znani goście – SACROEXPO 2018 zdjęcie

Budujące rozmowy, znani goście – SACROEXPO 2018

Ponad 5000 gości odwiedziło tegoroczną XIX Międzynarodową Wystawą Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO. Swoją ofertę przedstawiło 287 firm z 11 krajów. Podczas tragów odbyły się liczne spotkania, debaty i konferencje.

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 175