Wynik wyszukiwania

 
Rzecznik MŚP wnioskuje do Wiceprezes Rady Ministrów Minister Rozwoju o wydanie objaśnień prawnych w przedmiocie warunków skorzystania z tzw. Tarczy finansowej przez mikroprzedsiębiorców zdjęcie

Rzecznik MŚP wnioskuje do Wiceprezes Rady Ministrów Minister Rozwoju o wydanie objaśnień prawnych w przedmiocie warunków skorzystania z tzw. Tarczy finansowej przez mikroprzedsiębiorców

W związku z wątpliwościami mikroprzedsiębiorców odnośnie warunków skorzystania z tzw. Tarczy finansowej Rzecznik MŚP wnioskuje do Wiceprezes Rady Ministrów Minister Rozwoju o wydanie objaśnień prawnych w zakresie możliwości skorzystania z tej pomocy również przez tzw. osoby „samozatrudnione”

Czytaj więcej

 
Nick, człowiek szczęśliwy zdjęcie

Nick, człowiek szczęśliwy

Nie ma rąk ani nóg, ale − jak sam mówi − jest szczęśliwym człowiekiem. Australijczyk, Nick Vujicic swoją siłą i optymizmem zawstydza każdego, kto poddaje się w obliczu trudności.

Czytaj więcej

 
Niepełnosprawny ma prawo żyć zdjęcie

Niepełnosprawny ma prawo żyć

Taka wiadomość to szok. Potem przychodzą strach i łzy, ciężka praca i lata wyrzeczeń. A później jest czas, kiedy niepełnosprawne dzieci stają się dorosłe.

Czytaj więcej

 
Niepełnosprawność można wygrać zdjęcie

Niepełnosprawność można wygrać

Od 25 lat prowadzi programy w Radiu Wrocław i uczy niepełnosprawną młodzież. Jego życie jest szalone i pełne pomysłów. Nic dziwnego, gdyby nie to, że stracił wzrok w wieku trzech lat. 

Czytaj więcej

 
Wysoki iloraz serca zdjęcie

Wysoki iloraz serca

Może trudno w to uwierzyć, ale w dzisiejszym świecie są jeszcze takie miejsca, gdzie nie jest ważne, jak wyglądamy, jaką mamy pozycję społeczną czy ile skończyliśmy fakultetów. I zawsze zostaniemy tam przyjęci z otwartymi ramionami.

Czytaj więcej

 
Praca dla niepełnosprawnych: dobrodziejstwo czy konieczność? zdjęcie

Praca dla niepełnosprawnych: dobrodziejstwo czy konieczność?

Według danych GUS z 2004 roku niepełnosprawni w Polsce stanowią 16 procent ogółu społeczeństwa. Praktycznie oznacza to, że w każdej rodzinie, bliższej lub dalszej, jest osoba niepełnosprawna.

Czytaj więcej

 
L’Arche ma misję zdjęcie

L’Arche ma misję

– To jest dom, a nie praca od godziny 8 do 16. Jesteśmy jak rodzina, która pokazuje wartość osoby z niepełnosprawnością i że nawiązanie relacji z nią jest możliwe i ubogacające – mówi Katarzyna Szubielska, dyrektor Wspólnoty L’Arche przy ul. Polańskiej na poznańskich Naramowicach.

Czytaj więcej

 
Skrzynka na dzieci zdjęcie

Skrzynka na dzieci

− Te dzieci nie są niepotrzebne, przychodzą na ten świat w jakimś celu. Według mnie są idealne − przekonuje pastor Lee Jong-rak, mówiąc o chorych i upośledzonych maluchach, dla których założył „skrzynkę dla dzieci”.

Czytaj więcej

 
Sklep innych wartości zdjęcie

Sklep innych wartości

– Arka to taki sklep, w którym towary poustawiane według wartości pieniądza niepełnosprawni poprzestawiali na swój unikalny sposób – usłyszała od Jeana Vanier, pomysłodawcy L’Arche (Arka), Aleksandra „Ala” Nawrocka.

Czytaj więcej

 
Sprawniejsi niż inni zdjęcie

Sprawniejsi niż inni

Chcemy ich oglądać, gdy szukamy w sporcie prawdziwych emocji, czystej walki i przełamywania siebie. Tego w trawionej przez doping i korupcję rywalizacji pełnosprawnych już nie ma.

Czytaj więcej

 

Jedną nogą na mistrzostwach

Po strzelonym golu przybijają „piątki” kulami, dzięki którym biegają. Chodź dzieli ich wszystko: charakter, wiek, wykonywana praca, łączy jedno – serce do futbolu. Piłkę kopią świetnie, mimo że jedną tylko nogą.

Czytaj więcej

 
Teologia i jej współczesne oblicze — książki teologiczne, które warto znać zdjęcie

Teologia i jej współczesne oblicze — książki teologiczne, które warto znać

Teologia — co to takiego? Mianem teologii określa się chrześcijańską dyscyplinę wiedzy, która pierwotnie stanowiła opis interwencji Boga w ludzkie życia i była w ścisły sposób powiązana z liturgią. Wraz z rozwojem teologii scholastycznej, teologia katolicka zaczęła skupiać się na wyjaśnianiu świata w jego relacji z Bogiem, z zastosowaniem metod filozoficznych. Obecnie teologia stanowi metodyczne studium prawd religijnych objawionych przez Boga w myśl maksymy „wiara szukająca zrozumienia.”

Czytaj więcej

 
Walczą nie tylko z przeciwnikiem zdjęcie

Walczą nie tylko z przeciwnikiem

Ponad  cztery tysiące sportowców ze 166 krajów rywalizuje w Londynie na Stadionie Olimpijskim. Wzruszeń i emocji będzie pewnie jeszcze więcej niż w lipcu, choć uzyskane rekordy będą zapewne niższe. Ale w tej olimpiadzie na pewno nie chodzi tylko o wynik.

Czytaj więcej

 

Zaaplikuj sobie dawkę... sztuki

Na pewno dużo byś dał, żeby poczuć się zdrowszym i bardziej szczęśliwym. A może tak zatańczysz z piłeczką albo zwykłą chustką? Nie, wcale sobie nie kpię. Za to ciebie mogą zadziwić efekty...

Czytaj więcej

 
Chrzest dziecka – jak się do niego przygotować? zdjęcie

Chrzest dziecka – jak się do niego przygotować?

Chrzest Święty swojego dziecka zawsze wiąże się z dużym przeżyciem i stresem.

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 115