Wynik wyszukiwania

 
Sylwetki najpopularniejszych papieży XX i XXI wieku zdjęcie

Sylwetki najpopularniejszych papieży XX i XXI wieku

Żyjący w renesansie Aleksander VI, czyli Rodrigo Borgia, to papież słynący bardziej z niesławy, niż ze sławy. Na tronie piotrowym nie zawsze siedzieli święci papieże, aczkolwiek w ostatnim czasie Duch Święty naprawdę czuwa nad konklawe, o czym świadczą fantastyczne pontyfikaty.

Czytaj więcej

 
Papieski fryzjer i łazienka zdjęcie

Papieski fryzjer i łazienka

Przynajmniej jedną rzecz mogłem zrobić w imieniu samego papieża. W środku upalnego lata w imieniu Franciszka pomagałem biednym w łaźni na Watykanie.  

Czytaj więcej

 
Papieskie przesłanie nadziei zdjęcie

Papieskie przesłanie nadziei

„Orzeł przedstawiony na fladze waszego kraju niech wam przypomina o poczuciu nadziei, by zawsze pokładać waszą ufność w Bogu, który nie zawodzi, ale zawsze jest u naszego boku, a zwłaszcza w czasach trudnych” – wołał papież Franciszek do Albańczyków.

Czytaj więcej

 
Papież w Konstantynopolu: pragnę jedności i pokoju zdjęcie

Papież w Konstantynopolu: pragnę jedności i pokoju

Spotkanie biskupa Rzymu i patriarchy ekumenicznego w Konstantynopolu – dzisiejszym Stambule – było kolejnym ważnym krokiem ku jedności chrześcijan. To główny cel piątej w tym roku pielgrzymki zagranicznej papieża Franciszka.

Czytaj więcej

 
Papież burzliwych czasów zdjęcie

Papież burzliwych czasów

Styl, jaki zapoczątkował w Kościele, nie zawsze był akceptowany, a on sam – często nierozumiany. To jednak, co przeczuwał ten papież, naprawdę nie straciło na aktualności.

Czytaj więcej

 
Polskie zwyczaje świąteczne – czego nie znajdziemy u naszych sąsiadów? zdjęcie

Polskie zwyczaje świąteczne – czego nie znajdziemy u naszych sąsiadów?

Kolacja wigilijna w rodzinnym gronie, uroczysty obiad w restauracji czy posiłek spożywany po powrocie z pasterki? Zwyczaje świąteczne praktykowane w poszczególnych europejskich krajach, zazwyczaj różnią się od siebie, wszystkie jednak powinny przypominać przede wszystkim o  wartościach płynących ze świąt Bożego Narodzenia. 

Czytaj więcej

 
Dobry PAPIEŻ zdjęcie

Dobry PAPIEŻ

Od zawsze chciał zostać księdzem, służąc Bogu wśród zwykłych ludzi. Dziecięce marzenie przerosło jego najśmielsze oczekiwania: został proboszczem całego świata. Dobry Papież Jan XXIII zostanie kanonizowany 27 kwietnia 2014 r., w tym samym dniu co Jan Paweł II.

Czytaj więcej

 
Co papież powiedział katolikom nad Wisłą? zdjęcie

Co papież powiedział katolikom nad Wisłą?

Wizyta ad limina apostolorum polskich biskupów, odbywajaca po ponad ośmiu latach od ostatniej, była czasem intensywnych rozmów i modlitwy w Rzymie. Hierarchowie odbyli spotkania z następcą św. Piotra i w urzędach Kurii Rzymskiej, które pozwoliły na nowe spojrzenie na problemy Kościoła w Polsce.

Czytaj więcej

 
Jestem papistą zdjęcie

Jestem papistą

Bycie papistą to wiara w prymat papieża. Dla katolików cnota, dla protestantów obciach, dla ateistów zabobon. Kim jest papista w czasach Franciszka? Odpowiedzi szukam w tekstach Benedykta XVI.

Czytaj więcej

 
Patrząc na drugi brzeg zdjęcie

Patrząc na drugi brzeg

Wspaniała, wielodaniowa uczta: pełna przystawek, kilku naprawdę sycących dań głównych i pysznych deserów. Tak widzę Ostanie rozmowy, tom naprawdę smakowitych konwersacji, jakie z Benedyktem XVI, papieżem seniorem, przeprowadził jego niemiecki biograf Peter Seewald.  

Czytaj więcej

 
Rodzice i dzieci u papieża zdjęcie

Rodzice i dzieci u papieża

Watykan ma za sobą jedne z najpiękniejszych dni w Roku Wiary, Dni Rodziny. Nie po raz pierwszy mogliśmy się przekonać, że duszpasterstwo rodzin to jedna z najbardziej sprawdzonych metod na ożywienie Kościoła.

Czytaj więcej

 
Kajakiem za papieżem zdjęcie

Kajakiem za papieżem

Wakacje sprzyjają odwiedzaniu ciekawych miejsc, a szczególnie takich, w których łatwo połączyć „przyjemne z pożytecznym”, czyli odpocząć i nie zapomnieć o Bogu, a może nawet wzmocnić swoją wiarę.

Czytaj więcej

 
Pontyfikat Franciszka? Podoba mi się zdjęcie

Pontyfikat Franciszka? Podoba mi się

Czy to prawda, że przez rozmowy z kard. Józefem Ratzingerem nawrócił się Pan?

Czytaj więcej

 
500 lat po reformacji – czy jest co świętować? zdjęcie

500 lat po reformacji – czy jest co świętować?

Brzmi niesamowicie, ale to prawda: 31 października w luterańskiej katedrze w szwedzkim Lund papież i ewangeliccy duchowni uczczą 500-lecie reformacji. To wydarzenie daje do myślenia. Budzi nadzieje, ale i obawy.  

Czytaj więcej

 
Papież z Argentyny zdjęcie

Papież z Argentyny

O nowym papieżu mówi się: pierwszy jezuita na tronie św. Piotra, pierwszy papież z końca świata, pierwszy papież hiszpańskojęzyczny. I to właściwie wszystko, co wiadomo o kardynale Jorge Mario Bergoglio, oficjalnie noszącym imię Franciszek.

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 83