Wynik wyszukiwania

 
Pontyfikat Franciszka? Podoba mi się zdjęcie

Pontyfikat Franciszka? Podoba mi się

Czy to prawda, że przez rozmowy z kard. Józefem Ratzingerem nawrócił się Pan?

Czytaj więcej

 
Orędzie o miłości Boga i godności człowieka zdjęcie

Orędzie o miłości Boga i godności człowieka

Pontyfikat Jana Pawła II to wielkie wołanie do Boga o miłosierdzie. Kanonizacja siostry Faustyny, ustanowienie święta Bożego Miłosierdzia w Roku Wielkiego Jubileuszu 2000 i uroczysty Akt zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu w 2002 r. to wydarzenia, które wyznaczają w świecie szlak Bożego Miłosierdzia.

Czytaj więcej

 
Sylwetki najpopularniejszych papieży XX i XXI wieku zdjęcie

Sylwetki najpopularniejszych papieży XX i XXI wieku

Żyjący w renesansie Aleksander VI, czyli Rodrigo Borgia, to papież słynący bardziej z niesławy, niż ze sławy. Na tronie piotrowym nie zawsze siedzieli święci papieże, aczkolwiek w ostatnim czasie Duch Święty naprawdę czuwa nad konklawe, o czym świadczą fantastyczne pontyfikaty.

Czytaj więcej

 
Zaufać sumieniu papieża zdjęcie

Zaufać sumieniu papieża

13 lutego aula Pawła VI zapełniła się na długo przed rozpoczęciem audiencji. Oczekując na Benedykta XVI, spoglądaliśmy na słynną płaskorzeźbę zmartwychwstałego Chrystusa i stojący przed nią pusty fotel papieża. Widok nie do zniesienia.

Czytaj więcej

 
Droga Wojtyły, droga Ratzingera zdjęcie

Droga Wojtyły, droga Ratzingera

„Nie muszę samotnie nieść tego, czego w rzeczywistości i tak samotnie nie mógłbym nieść. Wspiera mnie zastęp świętych Boga, podtrzymuje mnie i mnie prowadzi”

Czytaj więcej

 
Franciszku, posłuchamy cię innym razem? zdjęcie

Franciszku, posłuchamy cię innym razem?

Jana Pawła II słuchaliśmy, ale go nie słyszeliśmy. Benedykta XVI podziwialiśmy za głębię myśli teologicznej, zatrzymując się jednak często na powierzchni wypowiadanych przez niego słów. A jak będzie z papieżem Franciszkiem?

Czytaj więcej

 

O kim opowiada film Habemus Papam?

Kto zna Włochów i ich familiarne podejście do Kościoła, które pozwala im patrzeć na papieża i cały świat wiary z charakterystycznym dystansem, bez trudu zrozumie, że na taki film jak Habemus Papam Morettiego nie można się obrażać. Co więcej, można się dzięki niemu nawet zadumać, choć swego rodzaju naiwność tej historii rodzi mieszane uczucia.

Czytaj więcej

 

Watykański zmysł humoru

Św. Franciszek Salezy mawiał, że „prawdziwy chrześcijanin jest najweselszym człowiekiem ze wszystkich”. Czy bez wahania można to samo powiedzieć o pracownikach Watykanu, z papieżem na czele?

Czytaj więcej

 
Burzył mury zdjęcie

Burzył mury

Sporo ich było. Te wielkie i prawie niewidoczne; grube, w które trzeba było uderzać z całej siły, i takie, które upadały od jednego papieskiego spojrzenia. Mury pontyfikatu Jana Pawła II.

Czytaj więcej

 

Triumf obecności

Jan Paweł II znów nas zaskoczył. Po sześciu latach ponownie mogliśmy przeżyć to, do czego przyzwyczaił nas w czasie swego pontyfikatu. Wielkie spotkanie z Bogiem w jego osobie.

Czytaj więcej

 
Wspólne dzieje Jana Pawła II i Josepha Ratzingera zdjęcie

Wspólne dzieje Jana Pawła II i Josepha Ratzingera

Kiedy przed sześcioma laty umierał Jan Paweł II, mieliśmy wrażenie, że żegnamy się z wielkim papieżem. Wielu mówiło to całkiem otwarcie: Jan Paweł II Wielki. Jak starożytni Grzegorz czy Leon... Dziś możemy to już postrzegać inaczej. Zyskaliśmy bowiem nowy punkt odniesienia.

Czytaj więcej

 
Loluś – błogosławiony od sportu zdjęcie

Loluś – błogosławiony od sportu

Loluś, bramkarz podwórkowej ekipy z Kościelnej, „Wujek”, amator kajakowych spływów i górskich wypraw, pierwszy kibic „Pasów” po kres swoich dni – Karol Wojtyła, a już za chwilę błogosławiony Jan Paweł II, sport miał w genach.

Czytaj więcej

 
Gwiazda Kazachstanu zdjęcie

Gwiazda Kazachstanu

Wszyscy znamy bursztynowo-brylantową szatę wykonaną dla cudownego obrazu Matki Bożej Częstochowskiej jako wotum dziękczynne za życie i pontyfikat Jana Pawła II.

Czytaj więcej

 
KOŚCIÓŁ -SZTUKA - BIZNES – Targi SACROEXPO w Kielcach zdjęcie

KOŚCIÓŁ -SZTUKA - BIZNES – Targi SACROEXPO w Kielcach

Wręczenie Medalu Papieskiej Rady ds. Kultury, koncert chóru Polskiego Radia, międzynarodowe konferencje z udziałem wybitnych osobistości, a także prezentacja produktów dedykowanych nowoczesnym kościołom i pokazy mody liturgicznej – tak w wielkim skrócie można podsumować wystawę SACROEXPO, która od 12 do 14 czerwca odbywała się w Targach Kielce.

Czytaj więcej

 
Zawierzcie Ewangelii zdjęcie

Zawierzcie Ewangelii

Dobry człowiek, błyskotliwy, autoironiczny, ciepły, słuchający z uwagą, obdarzony niezwykłym poczuciem humoru. 

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 32