Wynik wyszukiwania

 
Wywiad z proboszczem z Italii zdjęcie

Wywiad z proboszczem z Italii

Z Francesco Marcoaldim, proboszczem, który przyjął do swojej parafii w Ventimiglia we Włoszech ponad stu uchodźców, o zaangażowaniu wspólnoty w pomoc emigrantom rozmawia ks. Mirosław Tykfer

Czytaj więcej

 
Jak efektywnie, bezpiecznie i tanio ogrzać kościół zdjęcie

Jak efektywnie, bezpiecznie i tanio ogrzać kościół

Znalezienie rozwiązania satysfakcjonującego wiernych, a jednocześnie przyjaznego zabytkowej budowli i zgromadzonych w niej dziełom sztuki jest bardzo trudne.

Czytaj więcej

 
Ks. Jan Zieja – głos proroka zdjęcie

Ks. Jan Zieja – głos proroka

Fascynowali go św. Franciszek, Gandhi i jego imiennik, proboszcz z Ars – św. Jan Vianney. Twarz proroka – pociągła, z rozwichrzoną siwizną i długą, „bajkową” brodą. Długie wąskie dłonie, wysmukłe palce. Zszedł z obrazu El Greka?  

Czytaj więcej

 
Wszystko dla kościoła i sztuki zdjęcie

Wszystko dla kościoła i sztuki

To już XX edycja Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO. Targi odbędą się od 10 do 12 czerwca 2019 roku. Podczas trzech dni hale Targów Kielce wypełnią organy, rzeźby, ikony i różańce. Nie zabraknie premier książkowych i ciekawych konferencji.

Czytaj więcej

 
Tworzymy jeden Kościół zdjęcie

Tworzymy jeden Kościół

Owszem, i bez nich proboszcz poradzi sobie w prowadzeniu parafii. Warto jednak mieć wsparcie w świeckich. W końcu wszyscy stanowimy jedną wspólnotę i mamy jeden duszpasterski cel – niebo.

Czytaj więcej

 
Czas na parafie zdjęcie

Czas na parafie

Co zrobić, kiedy w parafii prawie nic się nie dzieje, kiedy proboszcz stracił już zapał, a do kościoła przychodzi znikomy procent parafian? Jak obudzić tego uśpionego olbrzyma, jakim jest parafia? Odpowiedzi na te pytania, będące nie od dziś bolączką polskiego Kościoła, poszukiwano na II Ogólnopolskim Kongresie Nowej Ewangelizacji.

Czytaj więcej

 
Targi Dziedzictwo w przeddzień Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego zdjęcie

Targi Dziedzictwo w przeddzień Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego

Trwają przygotowania do jubileuszowych 5. Targów Konserwacji i Restauracji Zabytków oraz Ochrony, Wyposażenia Archiwów, Muzeów i Bibliotek DZIEDZICTWO, które odbędą się w dniach 7-9 listopada br. w Warszawie. 

Czytaj więcej

 
SAKRALIA 2015 - kupuj z rabatem i wygraj pielgrzymkę na Litwę zdjęcie

SAKRALIA 2015 - kupuj z rabatem i wygraj pielgrzymkę na Litwę

Zimowa odzież dla księży (birety, kożuchy, kamizelki), szaty, stroje i przedmioty liturgiczne, pomoce dydaktyczne dla katechetów, dewocjonalia, wydawnictwa religijne, sztuka sakralna (ikony, rzeźby, witraże)

Czytaj więcej

 
Nowoczesne sposoby na oszczędne ogrzewanie obiektów sakralnych zdjęcie

Nowoczesne sposoby na oszczędne ogrzewanie obiektów sakralnych

W zabytkowym Kościele Najświętszego Salwatora w Krakowie od lat ciepło wytwarzały piece akumulacyjne. Piece akumulacyjne działające w Kościele Najświętszego Salwatora były już bardzo wysłużone i starej generacji, poza tym kościelny  obsługiwał ręcznie przez prawie 40 lat.

Czytaj więcej

 
Święty dzieci i polityków zdjęcie

Święty dzieci i polityków

Kanonizowany 5 czerwca przez papieża Franciszka o. Stanisław Papczyński, założyciel Zgromadzenia Księży Marianów Niepokalanego Poczęcia NMP,

Czytaj więcej

 
SAKRALIA 2015 zdjęcie

SAKRALIA 2015

Już po raz szósty odbędą się w Poznaniu Targi Wyposażenia Kościołów, Przedmiotów Liturgicznych i Dewocjonaliów SAKRALIA (18-20 listopada 2015). 

Czytaj więcej

 
Cud, który trwa zdjęcie

Cud, który trwa

W ciągu czterech lat od eucharystycznego cudu Sokółka stała się polskim Medjugorie. Mimo tłumów w kolegiacie dominuje głęboka cisza i skupienie. Nie ma chwili, by Jezus nie był adorowany przez proszących lub dziękujących za niezwykłe łaski. 

Czytaj więcej

 
Olbrzym i dziecko zdjęcie

Olbrzym i dziecko

W epoce papieża Franciszka nie miałby łatwo: ksiądz menedżer, ksiądz poseł, ksiądz prezes, ksiądz bankier, zaangażowany tak bardzo, jak to tylko możliwe w przyziemne sprawy gospodarcze i finansowe.

Czytaj więcej

 
Odważni i miłosierni zdjęcie

Odważni i miłosierni

Wiara bez uczynków jest martwa – to znane biblijne zdanie słyszymy tak często, że aż niekiedy wypuszczamy je bezwiednie drugim uchem. Są jednak tacy, którzy traktują je bardzo poważnie. Śmiertelnie poważnie.

Czytaj więcej

 
Białe karty Ewangelii zdjęcie

Białe karty Ewangelii

To nie było pierwsze spotkanie Ojca Świętego z polskim duchowieństwem. Jednak wcześniej  nie były na nich zwrócone oczy tylko polskich wiernych, ale także pielgrzymów z całego świata.

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 97