Wynik wyszukiwania

 
Mam akumulator na pozytywną energię zdjęcie

Mam akumulator na pozytywną energię

Z Aleksandrem Dobą rozmawia Łukasz Kaźmierczak

Czytaj więcej

 
Pomysły na nietypowe prezenty na komunię zdjęcie

Pomysły na nietypowe prezenty na komunię

Zamiast tradycyjnych upominków na komunię, jak: łańcuszki z krzyżykiem, obrazki, rowery, zegarki czy gry komputerowe, można ofiarować dziecku coś oryginalnego.

Czytaj więcej

 
Tajemnica Istnienia zdjęcie

Tajemnica Istnienia

„Wojna to koniec naszemu pokoleniu – żadnych złudzeń” – powiedział Witkacy na tydzień przed wybuchem wojny. W czasie obłąkańczej ucieczki na wschód, pogrążony w depresji, na wieść o wejściu do Polski wojsk radzieckich,

Czytaj więcej

 
Notatki z „przed sionków”nieba zdjęcie

Notatki z „przed sionków”nieba

Wielu świętych Kościoła otrzymało od Boga specjalny dar poznania tajemnicy czyśćca. Wizje te stanowiły część ich przeżycia duchowego.

Czytaj więcej

 
Droga przez mękę zdjęcie

Droga przez mękę

Stojąca za Drogą krzyżową i Gorzkimi żalami wielowiekowa tradycja to niewystarczający argument za kultywowaniem tych tradycyjnych form pobożności. Jak dziś przeżywać nabożeństwa pasyjne?  

Czytaj więcej

 
Doświadczamy „tsunami łaski” zdjęcie

Doświadczamy „tsunami łaski”

Z o. Wojciechem Prusem OP, duszpasterzem lednickim, o tym, dlaczego warto w tym roku przyjechać na Lednicę, rozmawia Hubert Ossowski

Czytaj więcej

 
Jezus – Bóg, który chodził po ziemi zdjęcie

Jezus – Bóg, który chodził po ziemi

Z ks. Jamesem Martinem, autorem książki Jezus, o najpiękniejszej tajemnicy świata rozmawia ks. Jarosław Czyżewski  

Czytaj więcej

 
Spektakl muzyczno poetycki "Pan Bóg pisze prosto na krzywych liniach" zdjęcie

Spektakl muzyczno poetycki "Pan Bóg pisze prosto na krzywych liniach"

W czasie trwania Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO 2012 w Parafii p.w. św. Józefa Robotnika w Kielcach odbył się spektakl muzyczno poetycki "Pan Bóg pisze prosto na krzywych liniach".

Czytaj więcej

 
Nigdy więcej wojny! zdjęcie

Nigdy więcej wojny!

Sarajewo nazywane jest Jerozolimą Zachodu, a jego najlepszym symbolem jest podziurawiony przez pociski krzyż z wieży kościoła z Deževic, który stanął przy papieskim ołtarzu.  

Czytaj więcej

 
By dobro miało ostatnie słowo zdjęcie

By dobro miało ostatnie słowo

Jakie myśli towarzyszą dziś Przeorowi Taizé, gdy tutejsza wspólnota staje wobec niezwykle znaczących w jej historii dat: 100. rocznicy urodzin brata Rogera, 75. rocznicy jego przyjazdu do Taizé i wreszcie 10 lat, które mijają od jego śmierci?  

Czytaj więcej

 
Niebezpieczeństwo banalizacji ślubu zdjęcie

Niebezpieczeństwo banalizacji ślubu

Od 1 marca w Polsce będzie można zawrzeć cywilny związek małżeński w plenerze. Spontanicznie rodzi się pytanie o możliwość ślubu kościelnego poza świątynią.  

Czytaj więcej

 
A jak ty spędzisz 27 kwietnia? zdjęcie

A jak ty spędzisz 27 kwietnia?

Być w Rzymie tego dnia, kiedy Jan Paweł II zostanie ogłoszony świętym – bezcenne. Jednak również zostając w kraju, możemy głęboko przeżyć to doniosłe wydarzenie i to nie tylko dzięki telewizyjnym transmisjom.

Czytaj więcej

 
Żyć Eucharystią – ale jak? zdjęcie

Żyć Eucharystią – ale jak?

W tygodniu, w naszej zabieganej codzienności wciąż brakuje nam czasu. Niejednokrotnie bywa jednak, że w wypełniony wydawałoby się po brzegi grafik „wciśniemy” jeszcze coś, co jest dla nas naprawdę ważne.

Czytaj więcej

 
Odważni i miłosierni zdjęcie

Odważni i miłosierni

Wiara bez uczynków jest martwa – to znane biblijne zdanie słyszymy tak często, że aż niekiedy wypuszczamy je bezwiednie drugim uchem. Są jednak tacy, którzy traktują je bardzo poważnie. Śmiertelnie poważnie.

Czytaj więcej

 
Orędzie nadziei zdjęcie

Orędzie nadziei

Na współczesnej mapie Europy Fatima jest miejscem niezwykłym. Zawiera w sobie prostotę i emanuje pięknem współczującej miłości Boga. To, co najbardziej mnie pociąga w tym sanktuarium, to przesłanie nadziei.

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 37