Wynik wyszukiwania

 
Kompleksowa renowacja elewacji „przemyskiej Jasnej Góry”  z zastosowaniem systemów Optosan firmy Hufgard Optolith zdjęcie

Kompleksowa renowacja elewacji „przemyskiej Jasnej Góry” z zastosowaniem systemów Optosan firmy Hufgard Optolith

W 2021 roku w zespole klasztornym Franciszkanów w Kalwarii Pacławskiej - nazywanym również „przemyską Jasną Górą” - przeprowadzono szeroko zakrojone prace renowacyjne w ramach projektu Kalwaryjskie Fortalicium Fredry. Zakładały one odrestaurowanie elewacji klasztoru i budynku byłego nowicjatu. W tym zadaniu znaczący udział miała firma Hufgard Optolith, dostarczając systemy Optosan, pozwalające na naprawę tynków barokowych i detalu sztukatorskiego z końcowym malowaniem całości.

Czytaj więcej

 
Tajemnice Jasnej Góry zdjęcie

Tajemnice Jasnej Góry

Wakacje tuż-tuż… Po miesiącach pracy i nauki każdemu z nas należy się odpoczynek i dlatego rozpoczynamy – jak co roku – cykl artykułów „Lato pielgrzyma”.

Czytaj więcej

 
X Targi Sakralne LUBSACRO 2018 zdjęcie

X Targi Sakralne LUBSACRO 2018

Sztuka sakralna, dewocjonalia, wydawnictwa katolickie, turystyka religijna, strefa fundacji i stowarzyszeń katolickich, to wszystko połączone z koncertami i 24 godzinnym uwielbieniem.

Czytaj więcej

 
Prezent na Komunię dla chłopca - najlepsze pamiątki komunijne zdjęcie

Prezent na Komunię dla chłopca - najlepsze pamiątki komunijne

Pierwsza Komunia Święta to niezwykle ważna okazja w życiu dziecka. Tego dnia jego bliscy, chcąc upamiętnić uroczystość, wręczają mu różne podarunki.

Czytaj więcej

 
Różaniec na szaniec zdjęcie

Różaniec na szaniec

47 823 zgłoszenia – w chwili gdy piszę te słowa. A w rzeczywistości już zapewne dużo, dużo więcej. Tak działa Krucjata Różańcowa za Ojczyznę – wielka modlitwa o Polskę wierną Bogu, krzyżowi i Ewangelii, zainaugurowana w tym roku podczas spotkania grupy wiernych w Niepokalanowie.

Czytaj więcej

 
Góra inspiracji zdjęcie

Góra inspiracji

Co jest dla Ojca najważniejsze? – zapytałem. O. Jan Góra spojrzał mi prosto w oczy i powiedział: – Jest tylko jedna sprawa w życiu ważna: być z Chrystusem! Inne są nieważne.  

Czytaj więcej

 
Rodzina w misji zdjęcie

Rodzina w misji

– Poczuliśmy, że Bóg nas woła – zaczynają swoją opowieść Aneta i Stefan Balawenderowie. Od ponad 12 lat pokazują Austriakom, że można żyć blisko Boga.

Czytaj więcej

 

Polak w drodze

Po deszczowym lipcu, prognozy na sierpień są bardziej obiecujące: Pogoda ma być piękna i słoneczna. Dla wielu ludzi będzie to czas szczególnego wędrowania: z plecakiem na ramieniu, z uśmiechem na twarzy, z różańcem w ręku - będą wędrow

Czytaj więcej

 
Gotowy chleb z nieba zdjęcie

Gotowy chleb z nieba

Manna z nieba, którą Izraelitom dawał Bóg, przypomina, że oprócz zwykłego pokarmu, o który czasem zabiegamy z takim mozołem, jest też chleb ważniejszy, Eucharystia, która daje nam prawdziwe życie.  

Czytaj więcej

 
Liturgiczny.pl – Sklep z dewocjonaliami i produktami dla księży zdjęcie

Liturgiczny.pl – Sklep z dewocjonaliami i produktami dla księży

Posługa kapłańska oraz kult religijny oprócz głęboko zakorzenionej wiary potrzebują również odpowiednich narzędzi i przedmiotów, które przez wieki zakorzeniły się w praktyce chrześcijańskiej. Gdzie można je nabyć?

Czytaj więcej

 
Jak ubrać dziecko na pogrzeb? zdjęcie

Jak ubrać dziecko na pogrzeb?

Śmierć bliskiej osoby jest trudnym doświadczeniem. Przeżywanie straty jest też często obok organizacji pogrzebu, planowania wszystkich jego elementów, informowania rodziny i przyjaciół, a także wybierania odpowiedniego stroju.

Czytaj więcej

 
Międzynarodowy transport zmarłego do Polski. Pomoc w najtrudniejszych chwilach zdjęcie

Międzynarodowy transport zmarłego do Polski. Pomoc w najtrudniejszych chwilach

Utrata bliskiej osoby to wyjątkowo trudna i smutna chwila, której zdecydowanie nie ułatwia międzynarodowy transport zmarłego do Polski.

Czytaj więcej

 
Przygotowanie I Komunii Świętej - pamiątki, wianki, zaproszenia zdjęcie

Przygotowanie I Komunii Świętej - pamiątki, wianki, zaproszenia

Pierwsza Komunia Święta to bardzo ważne wydarzenie w życiu każdej rodziny. Podpowiadamy, w jaki sposób się do niego przygotować.

Czytaj więcej

 
Modlitwa zmienia mnie, a nie Boga zdjęcie

Modlitwa zmienia mnie, a nie Boga

W październiku będziemy wymadlać na Różańcu tysiące różnych intencji przez wstawiennictwo Maryi. Czy to oznacza, że modlimy się tylko dla własnych interesów? I kiedy nasza modlitwa jest tak naprawdę skuteczna?  

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 650