Wynik wyszukiwania

 

Renowacja Archikatedry św. Jana Chrzciciela

Już niedługo będziemy zwiedzać odrestaurowaną, jedną z najstarszych Świątyń Warszawy! Renowacja Archikatedry św. Jana Chrzciciela

Czytaj więcej

 
Renowacja zegara wieżowego Kościoła Mariackiego w Chojnie zdjęcie

Renowacja zegara wieżowego Kościoła Mariackiego w Chojnie

Podczas II wojny światowej wiele elementów obiektów sakralnych zostało zniszczonych. Jednakże współcześnie nie trzeba z nich rezygnować, ale dzięki nowoczesnej technice oraz fachowcom można poddać je renowacji.

Czytaj więcej

 
Targi LUBSACRO po raz dziewiąty! zdjęcie

Targi LUBSACRO po raz dziewiąty!

Budownictwo i architektura sakralna, konserwacja i renowacja zabytków, wyposażenie obiektów sakralnych, nowoczesne technologie, szaty i naczynia liturgiczne, sztuka sakralna, dewocjonalia, bezpłatne warsztaty i konferencje, konkurs plastyczny dla najmłodszych

Czytaj więcej

 
Targi denkmal umacniają pozycję zdjęcie

Targi denkmal umacniają pozycję

Targi denkmal 2014 już za nami, w trakcie trzech dni (6-8 listopada) halę targową odwiedziło 13.100 specjalistów z branży, których celem było zapoznanie się z najnowszymi trendami. „11-sta edycja targów odniosła pełny sukces.

Czytaj więcej

 
Renowacja Bazyliki Mniejszej w Warszawie zdjęcie

Renowacja Bazyliki Mniejszej w Warszawie

Niedawno zakończył się pierwszy etap renowacji jednej z najważniejszych polskich świątyń, Bazyliki pod wezwaniem Świętego Krzyża w Warszawie, w którym znajduje się m.in. urna z sercem Fryderyka Chopina. Inwestycję sfinansowano dzięki funduszom unijnym

Czytaj więcej

 
Nowoczesność i tradycja w Muzeum Diecezjalnym we Włocławku zdjęcie

Nowoczesność i tradycja w Muzeum Diecezjalnym we Włocławku

Odnowiona siedziba włocławskiego Muzeum Diecezjalnego to przykład idealnego połączenia architektury klasycznej z nowoczesnością.

Czytaj więcej

 
Po jednym oknie na każdy dzień roku zdjęcie

Po jednym oknie na każdy dzień roku

W jednym z największych ratuszy europejskich trwa renowacja okien. Oczywiście z zastosowaniem produktów firmy Remmers.

Czytaj więcej

 
Nowe standardy w renowacji energetycznej zabytkowych budynków zdjęcie

Nowe standardy w renowacji energetycznej zabytkowych budynków

Od 1 kwietnia 2014 roku obowiązują w Niemczech nowe standardy w renowacji energetycznej zabytkowych budynków. Pod przewodnictwem Niemieckiego Zrzeszenia Konserwatorów Zabytków utworzono specjalną jednostkę koordynującą.

Czytaj więcej

 
Produkty TUBAG oraz quick-mix przywracają dawny blask obiektom zabytkowym zdjęcie

Produkty TUBAG oraz quick-mix przywracają dawny blask obiektom zabytkowym

Historyczne budowle są naszym dziedzictwem narodowym, zwiększają atrakcyjność turystyczną wielu polskich miast i miasteczek. Narażone przez wieki na niszczące działanie czynników zewnętrznych, wymagają najczęściej skomplikowanych prac renowacyjnych, które przedłużą ich trwałość i piękny wygląd na kolejne dziesięciolecia.

Czytaj więcej

 
Krakowska skarbonka z antywłamaniowym szkłem marki Pilkington zdjęcie

Krakowska skarbonka z antywłamaniowym szkłem marki Pilkington

Nowe antywłamaniowe szkło zapewni bezpieczeństwo zabytkowej skarbonce z Rynku Głównego w Krakowie. NSG Group – producent szkła dla budownictwa i motoryzacji –wykonał bezpieczne przeszklenie z laminowanego szkła Pilkington Optilam™, gwarantującego podwyższoną wytrzymałość i ochronę przed atakiem zewnętrznym.

Czytaj więcej

 
Ceramika Paradyż wsparła kwestę na rzecz zabytkowego kościoła w Opocznie zdjęcie

Ceramika Paradyż wsparła kwestę na rzecz zabytkowego kościoła w Opocznie

W okresie Wszystkich Świętych, w dniach 1-3 listopada br., po raz kolejny odbyła się kwesta na rzecz prac remontowych prowadzonych w kościele św. Marii Magdaleny w Opocznie.

Czytaj więcej

 

Restaurowanie mebli i przedmiotów drewnianych

Drewno jest jednym z najstarszych materiałów do produkcji mebli. Wiele przedmiotów wykonanych z tego niezwykle wytrzymałego surowca powstało dziesiątki lat temu i przetrwało do dziś. Jak to możliwe? Odpowiednia ochrona i pielęgnacja pozwala na utrzymanie dobrej kondycji drewna przez długi czas.

Czytaj więcej

 
Urok historycznych kamienic - komentarz ekspercki zdjęcie

Urok historycznych kamienic - komentarz ekspercki

Przedwojenne kamienice zawsze miały swoich wielbicieli. Niepowtarzalne przestrzenie do aranżacji i niezwykła lokalizacja to niekwestionowane zalety apartamentów w kamienicach. 

Czytaj więcej

 
Zabytkowe organy w centrum uwagi targów denkmal zdjęcie

Zabytkowe organy w centrum uwagi targów denkmal

Organy są ozdobą i nieodzownym elementem każdego kościoła i to one są odpowiedzialne za mistyczną atmosferę podczas nabożeństw

Czytaj więcej

 
Jubileuszowe targi denkmal potwierdziły pozycję lidera zdjęcie

Jubileuszowe targi denkmal potwierdziły pozycję lidera

Ponad 13.600 osób odwiedziło w dniach od 22 do 24 listopada 2012, organizowane na Nowych Terenach Targowych w Lipsku, Europejskie Targi Konserwacji i Restauracji Zabytków oraz Renowacji Starych Budowli denkmal oraz Międzynarodowe Targi Branżowe Technik Muzealniczych i Wystawienniczych MUTEC.

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 40