Wynik wyszukiwania

 
Kompleksowa renowacja elewacji „przemyskiej Jasnej Góry”  z zastosowaniem systemów Optosan firmy Hufgard Optolith zdjęcie

Kompleksowa renowacja elewacji „przemyskiej Jasnej Góry” z zastosowaniem systemów Optosan firmy Hufgard Optolith

W 2021 roku w zespole klasztornym Franciszkanów w Kalwarii Pacławskiej - nazywanym również „przemyską Jasną Górą” - przeprowadzono szeroko zakrojone prace renowacyjne w ramach projektu Kalwaryjskie Fortalicium Fredry. Zakładały one odrestaurowanie elewacji klasztoru i budynku byłego nowicjatu. W tym zadaniu znaczący udział miała firma Hufgard Optolith, dostarczając systemy Optosan, pozwalające na naprawę tynków barokowych i detalu sztukatorskiego z końcowym malowaniem całości.

Czytaj więcej

 

Renowacja Archikatedry św. Jana Chrzciciela

Już niedługo będziemy zwiedzać odrestaurowaną, jedną z najstarszych Świątyń Warszawy! Renowacja Archikatedry św. Jana Chrzciciela

Czytaj więcej

 
Stara cegła styropianowa na elewację  zdjęcie

Stara cegła styropianowa na elewację

Styropianowe panele ścienne Stara cegła doskonale imitują cegłę retro. W łatwy i szybki sposób można zmienić aranżację pomieszczeń nadając im nowego charakteru ale także zmienić wizualnie bryłę budynku. Publikacja przedstawia styropianowe panele, które można wykorzystać na elewacji domu.

Czytaj więcej

 
Renowacja zegara wieżowego Kościoła Mariackiego w Chojnie zdjęcie

Renowacja zegara wieżowego Kościoła Mariackiego w Chojnie

Podczas II wojny światowej wiele elementów obiektów sakralnych zostało zniszczonych. Jednakże współcześnie nie trzeba z nich rezygnować, ale dzięki nowoczesnej technice oraz fachowcom można poddać je renowacji.

Czytaj więcej

 
Targi LUBSACRO po raz dziewiąty! zdjęcie

Targi LUBSACRO po raz dziewiąty!

Budownictwo i architektura sakralna, konserwacja i renowacja zabytków, wyposażenie obiektów sakralnych, nowoczesne technologie, szaty i naczynia liturgiczne, sztuka sakralna, dewocjonalia, bezpłatne warsztaty i konferencje, konkurs plastyczny dla najmłodszych

Czytaj więcej

 
Renowacja Bazyliki Mniejszej w Warszawie zdjęcie

Renowacja Bazyliki Mniejszej w Warszawie

Niedawno zakończył się pierwszy etap renowacji jednej z najważniejszych polskich świątyń, Bazyliki pod wezwaniem Świętego Krzyża w Warszawie, w którym znajduje się m.in. urna z sercem Fryderyka Chopina. Inwestycję sfinansowano dzięki funduszom unijnym

Czytaj więcej

 
Nowoczesny kościół na Tajwanie zdjęcie

Nowoczesny kościół na Tajwanie

Kotwy panelowe fischer FZP II Zykon zabezpieczają miejsce kultu w Tajpej.

Czytaj więcej

 
Targi denkmal umacniają pozycję zdjęcie

Targi denkmal umacniają pozycję

Targi denkmal 2014 już za nami, w trakcie trzech dni (6-8 listopada) halę targową odwiedziło 13.100 specjalistów z branży, których celem było zapoznanie się z najnowszymi trendami. „11-sta edycja targów odniosła pełny sukces.

Czytaj więcej

 
Po jednym oknie na każdy dzień roku zdjęcie

Po jednym oknie na każdy dzień roku

W jednym z największych ratuszy europejskich trwa renowacja okien. Oczywiście z zastosowaniem produktów firmy Remmers.

Czytaj więcej

 
Nowoczesność i tradycja w Muzeum Diecezjalnym we Włocławku zdjęcie

Nowoczesność i tradycja w Muzeum Diecezjalnym we Włocławku

Odnowiona siedziba włocławskiego Muzeum Diecezjalnego to przykład idealnego połączenia architektury klasycznej z nowoczesnością.

Czytaj więcej

 
Nagroda Bernharda Remmersa dla odnowionego Spichlerza Cesarskiego B w Hamburgu zdjęcie

Nagroda Bernharda Remmersa dla odnowionego Spichlerza Cesarskiego B w Hamburgu

Znajdujący sie pod ochroną konserwatorską Spichlerz Cesarski B w Hamburgu to imponująca budowla z cegieł, pochodząca z 1878 roku. Historyczna substancja budowlana szczególnie podczas restaurowania elewacji wymagała szczególnych umiejętności konserwatorskich, aby w możliwie największym stopniu zachować oryginalny charakter neogotyckiej cegły.

Czytaj więcej

 
Nowe standardy w renowacji energetycznej zabytkowych budynków zdjęcie

Nowe standardy w renowacji energetycznej zabytkowych budynków

Od 1 kwietnia 2014 roku obowiązują w Niemczech nowe standardy w renowacji energetycznej zabytkowych budynków. Pod przewodnictwem Niemieckiego Zrzeszenia Konserwatorów Zabytków utworzono specjalną jednostkę koordynującą.

Czytaj więcej

 
Produkty TUBAG oraz quick-mix przywracają dawny blask obiektom zabytkowym zdjęcie

Produkty TUBAG oraz quick-mix przywracają dawny blask obiektom zabytkowym

Historyczne budowle są naszym dziedzictwem narodowym, zwiększają atrakcyjność turystyczną wielu polskich miast i miasteczek. Narażone przez wieki na niszczące działanie czynników zewnętrznych, wymagają najczęściej skomplikowanych prac renowacyjnych, które przedłużą ich trwałość i piękny wygląd na kolejne dziesięciolecia.

Czytaj więcej

 
YTONG MULTIPOR w poznańskim sądzie, czyli docieplanie obiektów zabytkowych od wewnątrz zdjęcie

YTONG MULTIPOR w poznańskim sądzie, czyli docieplanie obiektów zabytkowych od wewnątrz

W procesie renowacji i modernizacji obiekty zabytkowe mogą zyskać nowe, cieplejsze oblicze nawet, gdy ze względu na historyczno-estetyczne walory elewacji nie ma możliwości zastosowania izolacji zewnętrznej. 

Czytaj więcej

 
REMMERS ROMAN CEMENT NA ELEWACJI KOŚCIOŁA W WARSZAWIE zdjęcie

REMMERS ROMAN CEMENT NA ELEWACJI KOŚCIOŁA W WARSZAWIE

Pod koniec grudnia 2009 zakończyły się prace konserwatorskie na elewacjach kościoła św. Marcina na warszawskiej Starówce. Ostatni etap prac polegał na wykonaniu kopii płaskorzeźb i rzeźb wolnostojących, które po 65 latach wróciły do nisz na frontonie świą

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 56