VTS volcanoVTS volcano

Wynik wyszukiwania

 
Zakład pogrzebowy pomoże Ci pożegnać bliskich zdjęcie

Zakład pogrzebowy pomoże Ci pożegnać bliskich

Śmierć najbliższych członków rodziny to bolesne wydarzenie, jednak bliscy pomimo bólu i łez robią wszystko, by godnie pożegnać ukochane osoby. Organizacja pogrzebu jest trudna, gdyż ma się na nią jedynie kilka dni, gdy wciąż jest się w szoku po stracie rodzica, rodzeństwa, dziadków, a niekiedy nawet dzieci.

Czytaj więcej

 
Sukienka komunijna czy alba - co wybrać? zdjęcie

Sukienka komunijna czy alba - co wybrać?

Pytanie „Sukienka czy alba?” niemalże zawsze pada już na początkowym etapie przygotowań do pierwszej komunii świętej. 

Czytaj więcej

 
Chrzest dziecka – jak się do niego przygotować? zdjęcie

Chrzest dziecka – jak się do niego przygotować?

Chrzest Święty swojego dziecka zawsze wiąże się z dużym przeżyciem i stresem.

Czytaj więcej

 
Uroczyste chwile ubrane w najwyższej jakości szaty liturgiczne zdjęcie

Uroczyste chwile ubrane w najwyższej jakości szaty liturgiczne

Msza Święta to wyjątkowy moment w ciągu całego dnia, niezależnie od tego, czy odprawia się ją w niedzielę czy w dzień powszedni. I choć nie detale, takie jak szaty liturgiczne czy obrusy ołtarzowe, są tu najważniejsze, to dopełniają one całości i dodają spotkaniu wyjątkowego charakteru, który bezpośrednio wpływa na przeżywanie liturgii.

Czytaj więcej

 
Szatka do chrztu — jaką wybrać? zdjęcie

Szatka do chrztu — jaką wybrać?

Chrzest Święty to niezwykle ważne wydarzenie w życiu każdego dziecka oraz jego rodziców. Jednym z jego symboli jest szatka do chrztu. Jaka jest jej symbolika? Czym kierować się przy jej wyborze?

Czytaj więcej

 
Najtrudniejsze decyzje. Czym kierować się wybierając zakład pogrzebowy? zdjęcie

Najtrudniejsze decyzje. Czym kierować się wybierając zakład pogrzebowy?

Planowanie to ważna ludzka aktywność. Obejmuje zakładanie celów, określanie dróg, które prowadzą do ich osiągnięcia oraz możliwości poradzenia sobie z potencjalnymi trudnościami. To wszystko pozwala na uporządkowanie rzeczywistości w wielu jej aspektach i poczucie, że to my panujemy nad sytuacją, a nie sytuacja nad nami.

Czytaj więcej

 
Pogrzeb świecki czyli jaki? Co różni go od pogrzebu religijnego? zdjęcie

Pogrzeb świecki czyli jaki? Co różni go od pogrzebu religijnego?

Pogrzeb świecki odbywa się bez udziału osób duchownych i symboli religijnych. Ceremonię pożegnalną można dostosować do ostatniej woli zmarłego czy życzeń jego najbliższych lub poprowadzić ją wedle schematu. 

Czytaj więcej

 

Zoom na ołtarz

Zadaniem każdego fotografa czy kamerzysty jest uwiecznić, utrwalić, zarejestrować, uchwycić najważniejszy moment uroczystości odbywający się w świątyni.

Czytaj więcej

 
Tysiąclecie Prymasa zdjęcie

Tysiąclecie Prymasa

Kard. Stefana Wyszyńskiego, zwykło nazywać się Prymasem Tysiąclecia, ponieważ intuicja jego zbiegła się z powszechnym odczuciem społecznym. Millennnium chrztu Polski i cała poprzedzająca obchody praca przygotowawcza była jego osobistym dziełem i zapewne nikt nie miał co do tego wątpliwości.

Czytaj więcej

 
Rewitalizacja – szansą na rozwój Łodzi i innych polskich miast zdjęcie

Rewitalizacja – szansą na rozwój Łodzi i innych polskich miast

Wystawa światowa EXPO to jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń na świecie. Udział w niej jest priorytetem dla wielu państw świata. Od przeszło stu pięćdziesięciu lat poszczególne kraje robią wszystko, aby pokazać się z jak najlepszej strony - nie tylko pod względem rozwoju technologicznego, ale także dorobku kulturalnego czy zmian społecznych.

Czytaj więcej

 
KOŚCIÓŁ -SZTUKA - BIZNES – Targi SACROEXPO w Kielcach zdjęcie

KOŚCIÓŁ -SZTUKA - BIZNES – Targi SACROEXPO w Kielcach

Wręczenie Medalu Papieskiej Rady ds. Kultury, koncert chóru Polskiego Radia, międzynarodowe konferencje z udziałem wybitnych osobistości, a także prezentacja produktów dedykowanych nowoczesnym kościołom i pokazy mody liturgicznej – tak w wielkim skrócie można podsumować wystawę SACROEXPO, która od 12 do 14 czerwca odbywała się w Targach Kielce.

Czytaj więcej

 
Targi LUBSACRO po raz dziewiąty! zdjęcie

Targi LUBSACRO po raz dziewiąty!

Budownictwo i architektura sakralna, konserwacja i renowacja zabytków, wyposażenie obiektów sakralnych, nowoczesne technologie, szaty i naczynia liturgiczne, sztuka sakralna, dewocjonalia, bezpłatne warsztaty i konferencje, konkurs plastyczny dla najmłodszych

Czytaj więcej

 
Niebezpieczeństwo banalizacji ślubu zdjęcie

Niebezpieczeństwo banalizacji ślubu

Od 1 marca w Polsce będzie można zawrzeć cywilny związek małżeński w plenerze. Spontanicznie rodzi się pytanie o możliwość ślubu kościelnego poza świątynią.  

Czytaj więcej

 

Huczne przyjęcie w niebie

Na jednym z portali przeczytałam, że beatyfikacja Jana Pawła II będzie „sprawdzianem” dla Kościoła polskiego. Jeśli pierwszomajowe uroczystości przełożyć na szkolny wynik, to zdaliśmy go bardzo dobrze. I to my wszyscy, świeccy i duchowni.

Czytaj więcej

 
Wotum za niepodległość zdjęcie

Wotum za niepodległość

Jej kolosalne rozmiary można ocenić właściwie dopiero z dystansu. Jeżeli kierując się od centrum Warszawy, wjedziemy w nowo zbudowaną aleję Rzeczypospolitej, zamglona bryła świątyni Opatrzności Bożej pojawi nam się w tle ulicy jak sylwetka tatrzańskiego szczytu.  

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 112