Wynik wyszukiwania

 
Duch jedności i różnorodności zdjęcie

Duch jedności i różnorodności

Duch Święty tworzy w Kościele ruch, który może wydawać się „zamieszaniem”, ale kiedy przyjęty jest na modlitwie i w duchu dialogu, zawsze rodzi wśród chrześcijan jedność.  

Czytaj więcej

 
SAKRALIA 2016 - Wszystko dla duchownych, wszystko dla parafii zdjęcie

SAKRALIA 2016 - Wszystko dla duchownych, wszystko dla parafii

Już po raz siódmy odbędą się w Poznaniu Targi Wyposażenia Kościołów, Przedmiotów Liturgicznych i Dewocjonaliów SAKRALIA (16-18 listopada 2016). 

Czytaj więcej

 
O sztuczkach złego ducha i sile egzorcyzmów w rozmowie z egzorcystą ks. Michałem Olszewskim zdjęcie

O sztuczkach złego ducha i sile egzorcyzmów w rozmowie z egzorcystą ks. Michałem Olszewskim

Ks. Michał Olszewski ze Zgromadzenia Księży Najświętszego Serca Jezusowego (sercanów) święcenia kapłańskie przyjął w 2009 r., od 2011 egzorcysta diecezji kieleckiej. Autor m.in. książek Egzorcyzm. Posługa miłości, Ciemne noce Nikodema czy wydawanych z okazji Roku Wiary kolejnych tomów Credo. Znany i ceniony rekolekcjonista, kaznodzieja oraz ewangelizator.

Czytaj więcej

 
Zobaczyć opętania w świetle Ewangelii zdjęcie

Zobaczyć opętania w świetle Ewangelii

Powstaje wiele publikacji omawiających fenomen opętania przez złe duchy. Jak chrześcijanie powinni mówić o opętaniach i zniewoleniach, by było to zgodne z wolą Bożą?  

Czytaj więcej

 
Sylwetki najpopularniejszych papieży XX i XXI wieku zdjęcie

Sylwetki najpopularniejszych papieży XX i XXI wieku

Żyjący w renesansie Aleksander VI, czyli Rodrigo Borgia, to papież słynący bardziej z niesławy, niż ze sławy. Na tronie piotrowym nie zawsze siedzieli święci papieże, aczkolwiek w ostatnim czasie Duch Święty naprawdę czuwa nad konklawe, o czym świadczą fantastyczne pontyfikaty.

Czytaj więcej

 
Ogień i Wiatr… zdjęcie

Ogień i Wiatr…

BERNADETA KRUSZYK …i upał, kurz, zmęczenie, wielka radość i oczyszczający płacz – wszystko podczas tegorocznej Lednicy modlącej się w imię Ducha Świętego. To było już dziewiętnaste spotkanie i trzecie przygotowujące młodych do przyszłorocznego jubileuszu chrztu Polski. Po mod...

Czytaj więcej

 
Olbrzym i dziecko zdjęcie

Olbrzym i dziecko

W epoce papieża Franciszka nie miałby łatwo: ksiądz menedżer, ksiądz poseł, ksiądz prezes, ksiądz bankier, zaangażowany tak bardzo, jak to tylko możliwe w przyziemne sprawy gospodarcze i finansowe.

Czytaj więcej

 
Nawrócenie kościelnego języka zdjęcie

Nawrócenie kościelnego języka

Poprzez słowa, gesty i czyny swojego pontyfikatu papież Franciszek wzywa cały Kościół do pastoralnego nawrócenia.

Czytaj więcej

 
Pokusa letniości i zniechęcenia zdjęcie

Pokusa letniości i zniechęcenia

„Obyś był zimny albo gorący! A tak, skoro jesteś letni i ani gorący, ani zimny, chcę cię wyrzucić z mych ust” (Ap 3, 15n) – mówi Bóg. Pokusa letniego serca jest najbardziej niebezpieczna ze wszystkich pokus. Dlaczego?  

Czytaj więcej

 
„Przegrany” sakrament? zdjęcie

„Przegrany” sakrament?

Młodzież nie słyszy ani nie czuje szumu wiatru, nie widzi też języków ognia. Czy wobec tego podczas bierzmowania nie wydarza się nic nadzwyczajnego?

Czytaj więcej

 

2 kwietnia: w 3 urodziny serwisu duchowy.pl rusza druga edycja Drogowskazów Wiary Jana Pawła II

Od 2 kwietnia- w czwartą rocznicę śmierci Sługi Bożego Jana Pawła II- internetowy serwis archidiecezji warszawskiej www.duchowy.pl, poświęcony życiu duchowemu jego rozwojowi oraz ewangelizacji uruchomi drugą edycję Drogowskazów Wiary Jana Paw

Czytaj więcej

 
Święty na nasze czasy zdjęcie

Święty na nasze czasy

Pora na nowo odkryć św. Józefa. Dlaczego właśnie on? Patronem na nasze czasy nazwał wprost św. Józefa bł. Jan Paweł II w swojej adhortacji apostolskiej Redemptoris Custos z 1989 r., poświęconej temu świętemu i jego posłannictwu w życiu Chrystusa i Kościoła. 

Czytaj więcej

 
Na Edmundowym szlaku zdjęcie

Na Edmundowym szlaku

Odwiedzając rozmaite miejsca, zapewne niejednokrotnie zdarzało nam się chodzić tymi samymi ścieżkami, które niegdyś przemierzali święci. Często może nawet nie zdawaliśmy sobie z tego sprawy. Tym razem zapraszamy do w pełni świadomej wędrówki po Wielkopolsce śladami bł. Edmunda Bojanowskiego.

Czytaj więcej

 
Różne oblicza Lednicy zdjęcie

Różne oblicza Lednicy

Jeżeli wziąłeś ten numer „Przewodnika” do ręki w niedzielę, XVIII Spotkanie Młodych na Lednicy przeszło już do historii. To jednak nie koniec, Ruch Lednicki trwa. Jeśli natomiast czytasz ten artykuł wcześniej, możesz jeszcze dołączyć do kilkudziesięciu tysięcy młodych ludzi zgromadzonych na modlitwie pod Bramą Rybą.

Czytaj więcej

 
Szansa na spotkanie z Bogiem zdjęcie

Szansa na spotkanie z Bogiem

„Idź na katechezę, spieraj się, ale nie rezygnuj. Katecheza jest twoim obowiązkiem wynikającym z wiary!” – mówię każdemu z tych, którzy chcą odejść z lekcji religii.

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 1153