Wynik wyszukiwania

 
Doświadczamy „tsunami łaski” zdjęcie

Doświadczamy „tsunami łaski”

Z o. Wojciechem Prusem OP, duszpasterzem lednickim, o tym, dlaczego warto w tym roku przyjechać na Lednicę, rozmawia Hubert Ossowski

Czytaj więcej

 
Bogaty młodzieniec zdjęcie

Bogaty młodzieniec

Książę, dominikanin, powstaniec warszawski i błogosławiony męczennik w jednym życiorysie. Ojciec Michał „z tych” Czartoryskich.  

Czytaj więcej

 
Komandosi do spraw najtrudniejszych zdjęcie

Komandosi do spraw najtrudniejszych

Jest ich siedem: Słowenka, jedna ze Sri Lanki, dwie Indyjki i trzy Polki. Zwykle siostry – Misjonarki Miłości – wychodzą po dwie, szukając najbardziej potrzebujących pod mostami, na działkach.  

Czytaj więcej

 
Nadzieja mimo kryzysu zdjęcie

Nadzieja mimo kryzysu

W listopadzie ma się rozpocząć Rok Życia Konsekrowanego. Zbiegnie się on z 50. rocznicą opublikowania soborowego dekretu Perfectae caritatis o przystosowanej odnowie życia zakonnego. Nie da się jednak ukryć, że w dzisiejszym coraz bardziej świeckim świecie zakony przeżywają kryzys. Czy można go przezwyciężyć?

Czytaj więcej

 
Pochwycona przez Boga zdjęcie

Pochwycona przez Boga

O sewilskich pomarańczach, drodze serca i modlitwie św. Teresy od Jezusa z o. Damianem Sochackim OCD rozmawia Małgorzata Szewczyk.

Czytaj więcej

 
Kleryk na 48  godzin zdjęcie

Kleryk na 48 godzin

Coraz więcej seminariów i zakonów decyduje się na akcje promocyjne, które mają zachęcić młodych ludzi do wstępowania na drogę powołania. Część duchownych ma jednak wątpliwości, czy to dobry pomysł.

Czytaj więcej

 
Wygraj wycieczkę do Ziemi Świętej na targach SAKRALIA zdjęcie

Wygraj wycieczkę do Ziemi Świętej na targach SAKRALIA

Na zwiedzających Targi Wyposażenia Kościołów, Przedmiotów Liturgicznych i Dewocjonaliów SAKRALIA 2018 (Poznań, 13-14 kwietnia 2018) czeka niespodzianka. Każdy uczestnik targów będzie miał szansę wygrać bilet na pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Wstęp na targi SAKRALIA jest bezpłatny.

Czytaj więcej

 
Wszystko dla parafii na targach SAKRALIA 2018 w Poznaniu zdjęcie

Wszystko dla parafii na targach SAKRALIA 2018 w Poznaniu

Już po raz ósmy odbędą się w Poznaniu Targi Wyposażenia Kościołów, Przedmiotów Liturgicznych i Dewocjonaliów SAKRALIA (13-14 kwietnia 2018). 

Czytaj więcej

 
Maty grzewcze do konfesjonałów do wygrania na targach SAKRALIA zdjęcie

Maty grzewcze do konfesjonałów do wygrania na targach SAKRALIA

Wystawcy Targów Wyposażenia Kościołów, Przedmiotów Liturgicznych i Dewocjonaliów SAKRALIA 2018 (Poznań, 13-14 kwietnia 2018) przygotowali dla targowych gości szereg konkursów z atrakcyjnymi nagrodami. Do wygrania są między innymi elektryczne maty grzewcze do konfesjonałów.  

Czytaj więcej

 

Między kuchnią a kaplicą

Przed wiekiem XX zdecydowanie łatwiej było zostać świętym, będąc pobożnym mnichem lub cnotliwą zakonnicą. Ewentualnie dziewicą – męczennicą albo niewinnym dzieckiem. Małżonkowie? O ich świętości mówiono głównie wtedy, gdy na koniec życia wdowieli i zamykali się w klasztorach lub pozostając w świecie, składali śluby czystości.

Czytaj więcej

 
KOŚCIÓŁ -SZTUKA - BIZNES – Targi SACROEXPO w Kielcach zdjęcie

KOŚCIÓŁ -SZTUKA - BIZNES – Targi SACROEXPO w Kielcach

Wręczenie Medalu Papieskiej Rady ds. Kultury, koncert chóru Polskiego Radia, międzynarodowe konferencje z udziałem wybitnych osobistości, a także prezentacja produktów dedykowanych nowoczesnym kościołom i pokazy mody liturgicznej – tak w wielkim skrócie można podsumować wystawę SACROEXPO, która od 12 do 14 czerwca odbywała się w Targach Kielce.

Czytaj więcej

 
Na boso, ale z pasją zdjęcie

Na boso, ale z pasją

Milionowy nakład franciszkańskich wydawnictw to odległa przeszłość. Z latami świetności drukowane dziś tytuły wiąże nie tylko nazwa czy misyjny charakter, ale i pasja przygotowujących je zakonników.

Czytaj więcej

 

Duchowa prezydencja

Chcemy podziękować Polakom i zauważyć, że mamy nie tylko wspólne korzenie w przeszłości, że łączy nas historia, ale także, że uczestniczymy wspólnie w tworzeniu przyszłości – mówił podczas pielgrzymki Węgrów do Polski o. Botond Bator, przełożony węgierskiej prowincji zakonu paulinów.

Czytaj więcej

 
Targi SAKRALIA 2012 otwarte zdjęcie

Targi SAKRALIA 2012 otwarte

W Poznaniu ruszyły we wtorek Targi Wyposażenia Kościołów, Przedmiotów Liturgicznych i Dewocjonaliów SAKRALIA 2012. Po raz trzeci zjechali do Poznania kapłani, osoby życia konsekrowanego, przedstawiciele rad parafialnych i katecheci, by zapoznać się  z szeroką ofertą towarów i usług dla parafii, zakonów i instytucji działających na rzecz Kościoła.

Czytaj więcej

 
Ogień i Wiatr… zdjęcie

Ogień i Wiatr…

BERNADETA KRUSZYK …i upał, kurz, zmęczenie, wielka radość i oczyszczający płacz – wszystko podczas tegorocznej Lednicy modlącej się w imię Ducha Świętego. To było już dziewiętnaste spotkanie i trzecie przygotowujące młodych do przyszłorocznego jubileuszu chrztu Polski. Po mod...

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 1163