Artykuł Dodaj artykuł

SAKRALIA 2015

Już po raz szósty odbędą się w Poznaniu Targi Wyposażenia Kościołów, Przedmiotów Liturgicznych i Dewocjonaliów SAKRALIA (18-20 listopada 2015). 

SAKRALIA 2015, Targi Wyposażenia Kościołów, Przedmiotów Liturgicznych i Dewocjonaliów SAKRALIA

Już po raz szósty odbędą się w Poznaniu Targi Wyposażenia Kościołów, Przedmiotów Liturgicznych i Dewocjonaliów SAKRALIA (18-20 listopada 2015).

To największe wydarzenie targowe o tej tematyce w Polsce północnej i zachodniej, które dla kapłanów, osób życia konsekrowanego, przedstawicieli rad parafialnych i katechetów z tych regionów kraju stanowi istotne źródło informacji o najnowszej ofercie rynku i szansę na spore oszczędności w parafialnym budżecie.

Kupuj z rabatem

Podczas tegorocznej edycji wystawcy zaprezentują szaty, stroje, sprzęt i naczynia liturgiczne. Do nabycia będą obrazy i rzeźby o tematyce religijnej, a także witraże. Obecni będą również producenci wyposażenia kościołów: ławek, konfesjonałów, klęczników, ołtarzy, chrzcielnic i ambon. Zakupić będzie można również  dewocjonalia i wydawnictwa religijne, hostie i komunikanty, świece i kadzidła. Obecne będą firmy specjalizujące się w energooszczędnym oświetleniu i ogrzewaniu kościołów. Wystawcy przedstawią też ofertę związaną z budownictwem sakralnym (materiały budowlane, osuszanie budynków, stolarka okienna). - Do udziału w targach zaprosiliśmy znanych producentów i dystrybutorów, którzy zwykle prezentują swoją ofertę podczas poznańskich targów budowlanych BUDMA oraz targów INSTALACJE. Liczymy, że przedstawione przez nich podczas targów SAKRALIA produkty i usługi związane z budownictwem sakralnym spotkają się ze sporym zainteresowaniem zwiedzających duchownych – mówi dyrektor Joanna Mizerska, która w tym roku przejęła organizację targów SAKRALIA.

Wizyta na targach to także okazja do wyposażenia kościoła w nowoczesny system audiowizualny czy dzwony i kuranty. Dostępne będzie także oprogramowanie do zarządzania parafią i parafialnym cmentarzem. Osoby duchowne będą mogły nabyć przeznaczoną dla nich odzież: koszule, ubrania, birety, kożuchy, kamizelki. Zapoznać będzie się można także z bogatą ofertą turystyki pielgrzymkowej do sanktuariów w Polsce i za granicą. Dodatkową atrakcją będą specjalne promocje i rabaty, które wystawcy zwykle przygotowują dla targowych gości.

O bezpieczeństwie zabytków i nie tylko

Podobnie jak podczas minionych edycji i w tym roku ekspozycję wzbogaci unikatowy program wydarzeń skierowanych do  katechetów oraz osób odpowiedzialnych za inwestycje w parafiach i zakonach.  Jedna z najważniejszych tegorocznych konferencji poświęcona będzie Wielkopolskiemu Programowi Znakowania Zabytków Ruchomych Zgromadzonych w Obiektach Sakralnych. Podczas targów odbędzie się uroczyste podpisanie programu przez przedstawicieli Archidiecezji Poznańskiej i Wielkopolskiej Komendy Policji. W trakcie tej konferencji przedstawione zostaną wnioski z przeglądu zabezpieczeń zabytków sakralnych w województwie wielkopolskim oraz porady dla księży proboszczów i policjantów dzielnicowych dotyczące. Szczegółowy program targów wkrótce na stronie internetowej.

Patronat honorowy

Poznańskim targom sakralnym patronują: prymas Polski, metropolita gnieźnieński arcybiskup Wojciech Polak, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, metropolita poznański arcybiskup Stanisław Gądecki, metropolita szczecińsko-kamieński arcybiskup Andrzej Dzięga i przewodniczący Rady ds. Kultury i Ochrony Dziedzictwa Kulturowego biskup Wiesław Mering.

Dla osób duchownych wstęp na targi jest bezpłatny. Szczegółowe informacje na temat SAKRALIÓW 2015 znajdują się na stronie www.targisakralia.pl.

Podobne artykuły