Wynik wyszukiwania

 
„Przez ciebie przepływa strumień piękności, ale ty nie jesteś pięknością”. W służbie piękna. Karol Wojtyła o sztuce i artystach zdjęcie

„Przez ciebie przepływa strumień piękności, ale ty nie jesteś pięknością”. W służbie piękna. Karol Wojtyła o sztuce i artystach

Jan Paweł II był przyjacielem artystów i chętnie się z nimi spotykał. Nie był ich bezkrytycznym wielbicielem, doskonale jednak wiedział, z jakimi problemami zmaga się każdy twórca. Przecież w młodości sam doświadczył literackich i aktorskich prób, które dawały podstawę do uznania go za przyszłego zawodowego artystę.

Czytaj więcej

 
Orędzie na indeksie zdjęcie

Orędzie na indeksie

Nie spotkali się nigdy, jednak ich losy łączą się ze sobą. Gdyby nie konsekwencja ks. Karola Wojtyły, kto wie, czy orędzie przekazane przez s. Faustynę nie pozostawałoby nadal na „indeksie”.

Czytaj więcej

 
Subtelna wielkość zdjęcie

Subtelna wielkość

To nie jego nazwisko umieszczamy w pierwszym szeregu biskupów znanych ze swego publicznego zaangażowania, zarówno w PRL, jak również po jej upadku. Gdzie można zatem dostrzec wielkość kard. Franciszka Macharskiego?

Czytaj więcej

 
Wojtyła pozwalał dojrzewać zdjęcie

Wojtyła pozwalał dojrzewać

Małżeństwo to związek nierozerwalny. Większość katolików przyjmuje tę prawdę, ale wielu zadaje również pytanie: a jeśli się nie układa, jakie z tego dobro, że na siłę będziemy razem?

Czytaj więcej

 
Droga Wojtyły, droga Ratzingera zdjęcie

Droga Wojtyły, droga Ratzingera

„Nie muszę samotnie nieść tego, czego w rzeczywistości i tak samotnie nie mógłbym nieść. Wspiera mnie zastęp świętych Boga, podtrzymuje mnie i mnie prowadzi”

Czytaj więcej

 
„Różaniec z Wojtyłą” w „Przewodniku Katolickim” zdjęcie

„Różaniec z Wojtyłą” w „Przewodniku Katolickim”

Do najnowszego numeru „Przewodnika Katolickiego”, datowanego na 2 października, dołączony jest specjalny dodatek „Różaniec z Wojtyłą”. Na dwunastu stronach dodatku zostały zamieszczone rozważania różańcowe, które kard. Karol Wojtyła opublikował na łamach najstarszego tygodnika społeczno-religijnego, w pamiętnym 1978 roku.

Czytaj więcej

 
Jan Paweł II w moim życiu zdjęcie

Jan Paweł II w moim życiu

Muszę powiedzieć, że w moim życiu było kilka spotkań z Janem Pawłem II, jednak żadne z nich nie było zwyczajne i kolejne. Każde miało niepowtarzalny charakter i dotyczyło szczególnego momentu w moim życiu.

Czytaj więcej

 
Pracuj szybko, ale dobrze zdjęcie

Pracuj szybko, ale dobrze

Z ks. Sławomirem Oderem, postulatorem procesów beatyfikacyjnego i kanonizacyjnego Jana Pawła II rozmawia Małgorzata Szewczyk

Czytaj więcej

 
Kajakiem za papieżem zdjęcie

Kajakiem za papieżem

Wakacje sprzyjają odwiedzaniu ciekawych miejsc, a szczególnie takich, w których łatwo połączyć „przyjemne z pożytecznym”, czyli odpocząć i nie zapomnieć o Bogu, a może nawet wzmocnić swoją wiarę.

Czytaj więcej

 
Święta radość zdjęcie

Święta radość

Santo subito – wołali wierni na placu św. Piotra zaraz po jego śmierci. Ich życzenie właśnie się spełnia. Papież Franciszek ogłosił, że kanonizacja Jana Pawła II, połączona z kanonizacją Jana XXIII, odbędzie się 27 kwietnia 2014 r.

Czytaj więcej

 
Zaufać, że Bóg nas prowadzi zdjęcie

Zaufać, że Bóg nas prowadzi

Z prymasem Polski abp. Wojciechem Polakiem rozmawiają ks. Mirosław Tykfer, redaktor naczelny „Przewodnika Katolickiego”, i ks. Maciej Karol Kubiak, redaktor naczelny Radia Emaus

Czytaj więcej

 
Ochrzczeni złowieni zdjęcie

Ochrzczeni złowieni

W podbiałostockiej Jasionówce tradycja miesza się z żywiołem. Tradycja XVI-wiecznej parafii pw. św. Trójcy z żywiołem młodych i gorliwych ministrantów, którymi od kilku miesięcy dowodzi kipiący pomysłami ks. Karol Cimoch.

Czytaj więcej

 
Loluś – błogosławiony od sportu zdjęcie

Loluś – błogosławiony od sportu

Loluś, bramkarz podwórkowej ekipy z Kościelnej, „Wujek”, amator kajakowych spływów i górskich wypraw, pierwszy kibic „Pasów” po kres swoich dni – Karol Wojtyła, a już za chwilę błogosławiony Jan Paweł II, sport miał w genach.

Czytaj więcej

 
Codziennie mówimy: dziękuję! zdjęcie

Codziennie mówimy: dziękuję!

Dominik Bocoń miał się urodzić bez żołądka, a jest zupełnie zdrowy. Rodzina wierzy, że to nie był przypadek. Za cudowne uzdrowienie dziękuje bł. Karolinie Kózkównie.

Czytaj więcej

 

Oznaczcie mi te ścieżki ...

Wszystko to, co banalne, płytkie i tuczące w papieskich kremówkach, mamy szansę zrzucić i odrobić duchowo na szlakach turystycznych Jana Pawła II.

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 1055