Wynik wyszukiwania

 
„Przejść przez miasto”. Franciszek do Kościoła w Polsce zdjęcie

„Przejść przez miasto”. Franciszek do Kościoła w Polsce

Tego, co powiedział Franciszek do naszego Kościoła można się było spodziewać. Mówił przecież to, co powtarza zawsze. To my po prostu nareszcie to usłyszeliśmy.

Czytaj więcej

 
Mój Król i mój Pan zdjęcie

Mój Król i mój Pan

Jest i purpurowy płaszcz, i korona na głowie, i berło w dłoni, jak na króla przystało.

Czytaj więcej

 
Franciszek i kontynent nadziei zdjęcie

Franciszek i kontynent nadziei

Franciszek często odkładał przygotowany wcześniej tekst i improwizował. Nie unikał tematów trudnych i nie bał się proponować wymagających rozwiązań.  

Czytaj więcej

 
Wątpiącym radzić zdjęcie

Wątpiącym radzić

Uczynek miłosierdzia wobec duszy to m.in. słowo zachęty. Choć brzmi banalnie, w praktyce okazuje się zabiegiem dość skomplikowanym.

Czytaj więcej

 
Dwanaście kroków po ruchomych schodach zdjęcie

Dwanaście kroków po ruchomych schodach

Z Rafałem Porzezińskim, dziennikarzem, rekolekcjonistą, prowadzącym warsztaty „Dwanaście kroków do wolności” rozmawia Łukasz Kaźmierczak

Czytaj więcej

 
Targi Dziedzictwo w przeddzień Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego zdjęcie

Targi Dziedzictwo w przeddzień Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego

Trwają przygotowania do jubileuszowych 5. Targów Konserwacji i Restauracji Zabytków oraz Ochrony, Wyposażenia Archiwów, Muzeów i Bibliotek DZIEDZICTWO, które odbędą się w dniach 7-9 listopada br. w Warszawie. 

Czytaj więcej

 
A jak ty spędzisz 27 kwietnia? zdjęcie

A jak ty spędzisz 27 kwietnia?

Być w Rzymie tego dnia, kiedy Jan Paweł II zostanie ogłoszony świętym – bezcenne. Jednak również zostając w kraju, możemy głęboko przeżyć to doniosłe wydarzenie i to nie tylko dzięki telewizyjnym transmisjom.

Czytaj więcej

 
Stoisko Roku 2013 - medale i wyróżnienia wręczone zdjęcie

Stoisko Roku 2013 - medale i wyróżnienia wręczone

Już po raz piętnasty Polska Izba Przemysłu Targowego wyłoniła laureatów konkursu Stoisko Roku.  3 czerwca, podczas otwarcia targów ITM w Poznaniu laureatom zostały wręczone medale i wyróżnienia. Złoty Medal otrzymało stoisko poznańskiej  firmy Inter-Mark Group.

Czytaj więcej

 
Rok 2013 dobry dla polskich targów. Podsumowanie 2013 r. i perspektywy na 2014 r. zdjęcie

Rok 2013 dobry dla polskich targów. Podsumowanie 2013 r. i perspektywy na 2014 r.

W oparciu o wstępne dane statystyczne targów jakimi dysponują Polska Izba Przemysłu Targowego oraz CENTREX – audytor tych danych, można stwierdzić, że targi w Polsce pozostają ważnym instrumentem marketingu i komunikacji biznesowej.

Czytaj więcej

 
Betlejem Miłosierdzia zdjęcie

Betlejem Miłosierdzia

Mimo mroźnej pogody tysiące wiernych zapełniło ulice płockiej Starówki, by w miejscach związanych ze św. Faustyną uczcić 80. rocznicę jej pierwszych spotkań z Panem Jezusem i zapoczątkowanego wówczas głoszenia Orędzia Miłosierdzia  Bożego.

Czytaj więcej

 
Zdarzyło się w Roku Wiary zdjęcie

Zdarzyło się w Roku Wiary

Rezygnacja papieża, szybkie konklawe, wybór kolejnego Ojca Świętego nie-Włocha, papież Franciszek, który chce „Kościoła ubogiego dla ubogich”, spotkania dwóch papieży i encyklika „na cztery ręce…”.

Czytaj więcej

 
Jubileuszowa edycja konkursu PIPT „Stoisko roku 2013”rozstrzygnięta zdjęcie

Jubileuszowa edycja konkursu PIPT „Stoisko roku 2013”rozstrzygnięta

Już po raz piętnasty Polska Izba Przemysłu Targowego wyłoniła laureatów konkursu "Stoisko Roku". W konkursie biorą udział firmy realizujące usługi projektowania i budowy stoisk targowych zrzeszone w PIPT, najważniejszej Izbie zrzeszającej przedsiębiorców branży targowej w Polsce. 

Czytaj więcej

 
Ks. Jan Zieja – głos proroka zdjęcie

Ks. Jan Zieja – głos proroka

Fascynowali go św. Franciszek, Gandhi i jego imiennik, proboszcz z Ars – św. Jan Vianney. Twarz proroka – pociągła, z rozwichrzoną siwizną i długą, „bajkową” brodą. Długie wąskie dłonie, wysmukłe palce. Zszedł z obrazu El Greka?  

Czytaj więcej

 
Góra inspiracji zdjęcie

Góra inspiracji

Co jest dla Ojca najważniejsze? – zapytałem. O. Jan Góra spojrzał mi prosto w oczy i powiedział: – Jest tylko jedna sprawa w życiu ważna: być z Chrystusem! Inne są nieważne.  

Czytaj więcej

 

Siedem liter miłosierdzia

Biały prostokąt z czerwonym krzyżem, z którego odchodzi dwanaście lekko falujących czerwonych kresek, niczym promieni. W centrum krzyża – siedem liter tworzących serce-słowo: Caritas. To logo instytucji charytatywnej chyba najbardziej rozpoznawalne

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 536