Wynik wyszukiwania

 
X Konferencja Między ortodoksją a kreacją. Dialog konserwatorsko-architektoniczny zdjęcie

X Konferencja Między ortodoksją a kreacją. Dialog konserwatorsko-architektoniczny

Uprzejmie informujemy, że w dniach 17-18 października 2018 roku odbędzie się X Konferencja „Między ortodoksją a kreacją. Dialog konserwatorsko-architektoniczny

Czytaj więcej

 
Nowoczesność i tradycja w Muzeum Diecezjalnym we Włocławku zdjęcie

Nowoczesność i tradycja w Muzeum Diecezjalnym we Włocławku

Odnowiona siedziba włocławskiego Muzeum Diecezjalnego to przykład idealnego połączenia architektury klasycznej z nowoczesnością.

Czytaj więcej

 
Forma wyzwaniem dla materiału - Muzeum Historii Żydów Polskich zdjęcie

Forma wyzwaniem dla materiału - Muzeum Historii Żydów Polskich

Jak wpisać los człowieka i historię narodu w bryłę budynku? Jak harmonijnie połączyć wieki tradycji ze spojrzeniem w przyszłość? Przed tym wyzwaniem stanął fiński architekt Rainer Mahlamäki podczas projektowania Muzeum Historii Żydów Polskich. Budynku, który stał się jedną z architektonicznych wizytówek Warszawy.

Czytaj więcej

 
Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN zdjęcie

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

Pełen symboli budynek o powierzchni liczącej 12,8 tys. m2 zachwyca geometrycznymi kształtami bryły i dynamicznym wnętrzem.  Ta architektoniczna perełka autorstwa fińskiego zespołu Reinera Mahlamäkiego była niemałym wyzwaniem dla wykonawców, którzy przy realizacji korzystali z produktów marek UZIN i Pallmann oraz doświadczenia ich ekspertów.

Czytaj więcej

 
O rewitalizacji i architekturze w warszawskim Muzeum Etnograficznym zdjęcie

O rewitalizacji i architekturze w warszawskim Muzeum Etnograficznym

„Między ortodoksją a kreacją. Dialog konserwatorsko-architektoniczny” to jedno z najważniejszych wydarzeń, na stałe wpisanych w konferencyjny kalendarz architektów, konserwatorów zabytków, prawników, inwestorów, deweloperów i specjalistów ściśle związanych z branżą budowlaną.

Czytaj więcej

 
Ruszyła budowa Muzeum Polaków Ratujących Żydów w Markowej zdjęcie

Ruszyła budowa Muzeum Polaków Ratujących Żydów w Markowej

8 października rozpoczęła się budowa Muzeum Polaków Ratujących Żydów na Podkarpaciu im. Rodziny Ulmów w Markowej koło Łańcuta. Budynek zostanie wzniesiony według projektu opracowanego przez pracownię Nizio Design International.

Czytaj więcej

 
Niezwykła architektura dla wyjątkowego miejsca - Muzeum Historii Żydów Polskich zdjęcie

Niezwykła architektura dla wyjątkowego miejsca - Muzeum Historii Żydów Polskich

W kwietniu zaprezentowano wnętrza jednej z najgłośniejszych w ostatnich latach kulturalnych inwestycji stolicy, Muzeum Historii Żydów Polskich. Budynek to przykład nowoczesnej architektury muzealnej.

Czytaj więcej

 
Rainer Mahlamäki postawił na pracownię Grupa Plus Architekci! zdjęcie

Rainer Mahlamäki postawił na pracownię Grupa Plus Architekci!

Muzeum Historii Żydów Polskich ogłosiło wyniki konkursu na projekt systemu informacji kierunkowej. Jury pod przewodnictwem Rainera Mahlamäki, fińskiego architekta odpowiedzialnego za projekt budynku Muzeum, zdecydowało o wygranej warszawskiej pracowni Grupa Plus Architekci.

Czytaj więcej

 
Design w służbie historii zdjęcie

Design w służbie historii

Wystawa stała Muzeum Historii Żydów Polskich zajmuje przestrzeń ośmiu galerii o łącznej powierzchni ponad czterech tysięcy metrów kwadratowych.

Czytaj więcej

 
Timber Wave jako ozdoba wejścia do Muzeum Wiktorii i Alberta w Londynie zdjęcie

Timber Wave jako ozdoba wejścia do Muzeum Wiktorii i Alberta w Londynie

Ogromna konstrukcja „Timber Wave” z amerykańskiego czerwonego dębu zdobiła wejście do Muzeum Wiktorii i Alberta w Londynie.

Czytaj więcej

 
Mobilne Muzeum Jana Pawła II po raz pierwszy w Poznaniu zdjęcie

Mobilne Muzeum Jana Pawła II po raz pierwszy w Poznaniu

Papieski różaniec, brewiarz, którego Jan Paweł II używał do codziennej modlitwy, pióro wieczne i zegar z letniej rezydencji Castel Gandolfo to tylko niektóre pamiątki, które będzie można zobaczyć w Mobilnym Muzeum Jana Pawła II podczas targów SAKRALIA.

Czytaj więcej

 
Ogólnopolskie Dni Konserwatorskie w Warszawie zdjęcie

Ogólnopolskie Dni Konserwatorskie w Warszawie

Ogólnopolskie Dni Konserwatorskie, które odbędą się w dniach 7-9 października 2015 roku, zgromadzą środowisko konserwatorów, restauratorów i miłośników zabytków. Eksperci Naczelnej Dyrekcji Archiwów Państwowych omówią m.in. problematykę archiwistyki społecznej i warunków przechowywania zbiorów.  

Czytaj więcej

 
Targi Dziedzictwo 2015 już po raz trzeci w Warszawie zdjęcie

Targi Dziedzictwo 2015 już po raz trzeci w Warszawie

W dniach 7-9 października 2015 roku w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska przy ul. Marsa 56c w Warszawie odbędzie się największe spotkanie branży konserwatorskiej w Polsce. 

Czytaj więcej

 
Targi Dziedzictwo 2015 już po raz trzeci w Warszawie zdjęcie

Targi Dziedzictwo 2015 już po raz trzeci w Warszawie

W dniach 7-9 października 2015 roku w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska przy ul. Marsa 56c w Warszawie odbędzie się największe spotkanie branży konserwatorskiej w Polsce.

Czytaj więcej

 
Świątynia powstaje wbrew przeciwnościom zdjęcie

Świątynia powstaje wbrew przeciwnościom

Świątynia Opatrzności Bożej konsekwentnie pnie się w górę. Dzięki hojności wiernych w tym roku udało się ukończyć jej imponującą kopułę. Rozpoczęły się też prace przy elewacji. Tworzone jest też Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego.

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 73