VTS volcanoVTS volcano

Artykuł Dodaj artykuł

Za nami pierwszy dzień VII edycji MEMENTO Poznań

Zgodnie z obietnicami wiele się działo. Futurystyczne urny, kamienne nagrobki, luksusowe karawany, namioty pogrzebowe, cmentarne windy, nagłośnienie, odzież żałobna – te i wiele innych produktów mogli podziwiać tłumnie przybyli ta targi goście.

Logo MEMENTO POZNAŃZgodnie z obietnicami wiele się działo. Futurystyczne urny, kamienne nagrobki, luksusowe karawany, namioty pogrzebowe, cmentarne windy, nagłośnienie, odzież żałobna – te i wiele innych produktów mogli podziwiać tłumnie przybyli ta targi goście.

Oprócz stałej ekspozycji produktów można było obejrzeć pokazy przepięknych dekoracji pogrzebowych wykonywanych przez wykładowców i uczniów Polskiej Szkoły Florystycznej. Dzięki opowieściom mistrzyni i założycielki PSF, Małgorzaty Bukalskiej obserwatorzy mogli także usłyszeń z jakich elementów składa się dana kompozycja oraz poznać metody i techniki układania kwiatów. Na tych, którzy dziś nie zdążyli odwiedzić targów MEMENTO Poznań floryści będą czekać jutro i w niedzielę.

Równie ważnym i ciekawym wydarzeniem było seminarium poświęcone ubezpieczeniu na pogrzeb. Ten nowy produkt, który na polskim rynku jest obecny od kilku, jak mówi Wojciech Mądrowski dyrektor ds. sprzedaży Grupy PREVOIR, miesięcy już cieszy się dużym powodzeniem. Mamy wiele zapytań i podpisanych umów, co znacznie przekroczyło nasze wstępne oczekiwania. Obawialiśmy  Ubezpieczenie „Na pogrzeb” przeznaczone jest dla osób, które chciałyby wcześniej zadbać o sprawy związane ze swoim pogrzebem i dzięki temu odcią­żyć rodzinę i najbliższych. Celem ubezpieczenia jest pokrycie kosztów związa­nych z pogrzebem takich jak m.in.: zakup trumny, wieńce, nagrobek, organizacja uroczystości etc. Podczas dzisiejszego szkolenia chcieliśmy przybliżyć uczestnikom ideę ubezpieczenia, przedstawić korzyści jakie płyną z tego nowego rozwiązania, ale przede wszystkim poddać refleksji, że warto mieć plan na przyszłość.

Dzisiaj w programie (29.11.2014):

 • Pokazy florystyki funeralnej, dedykowane wszystkim miłośnikom kwietnej sztuki. Wybitni wykładowcy i mistrzowie Polskiej Szkoły Florystyki pod czujnym okiem Dyrektor Szkoły Pani Małgorzaty Bujalskiej zaprezentują techniki układania kwiatów, dekoracje nagrobków, trumien i urn. 
  → SCENA, ALEJA LIPOWA godzina: 10.30 – 12.00,  13.00 – 14.30
 • Warsztat kosmetyki i rekonstrukcji pośmiertnej
  Fachowe porady na temat toalety pośmiertnej, dezynfekcji zwłok i balsamacji ciała. Warsztaty poświęcone kosmetyce i rekonstrukcji pośmiertnej. Każdy chętny będzie mógł zmierzyć się z zadaniem i samodzielnie spróbować zrekonstruować twarz.
  → PAWILON 7, PRACOWNIA PRZY STOISKU PCBiT, godzina: 10.00 -15.00
 • Design za życia, a design po śmierci. Nowe trendy we wzornictwie funeralnym, to propozycja szkolenia, które zabierze uczestników w designerską wędrówkę po światowych rynkach. Spotkanie z Aeon Form, to także prezentacja i opis procesu twórczego projektów dedykowanych klientom indywidualnym.
  → SCENA, ALEJA LIPOWA godzina: 12.15 – 12.45
  → ANTRESOLA, SALA 1.C,  godzina: 14.30 – 15.00
 • Prawo DO GROBU - szkolenie dla zarządców i administratorów cmentarzy a także firm pogrzebowych i wszystkich zainteresowanych tematyką ubezpieczeń. Szkolenie poprowadzi; ks. dr hab. Aleksander Sobczak – doktor nauk prawnych. Wiceoficjał Trybunału Metropolitalnego w Gnieźnie. Wybitny znawca problematyki cmentarno-pogrzebowej. Poruszane zagadnienia to m.in. : prawo do pochówku, powstanie i wygaśnięcie prawa do grobu, pierwszeństwo praw osobistych nad prawami majątkowymi, likwidacja grobu.
  → ANTRESOLA, SALA 1.C,  godzina: . 11.00 – 14.00

Targi potrwają do niedzieli 30 listopada 2014.

Podobne artykuły